ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2014 Cuma 20:36

'Milli İradeye Saygı' konvoyu Kapıkule'den giriş yaptı


Türkiye'de son günlerde yaşanan gelişmeler üzerinde Avusturya'dan yola çıkan 'Milli İradeye Saygı' konvoyu Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurda giriş yaptı.

17 Aralık 2013 tarihinde düzenlenen yolsuzluk operasyonuyla aralarında bakan oğulları, iş adamları, banka genel müdürünün de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Türkiye ve dünya gündeminde önemli yer tutan operasyonun ardından Başbakan'a ve hükümete destek vermek amacıyla bir konvoy oluşturuldu. Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından organize edilen ve çok sayıda gurbetçinin araçlarıyla dahil olduğu konvoy, akşam saatlerinde Kapıkule'ye ulaştı. Sınır kapısından yurda giriş yapan konvoy gümrük kapısı önünde durdu. Burada yapılan basın açıklamasının ardından İstanbul'a doğru hareket etti.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Başkanı Süleyman Çelik, Avusturya'dan dün akşam yola çıktıklarını, yaklaşık bin 300 kilometre yol kat ederek Türkiye'ye geldiklerini anlattı. Buradaki olumsuz gelişmelere 'dur' demek ve Sayın Başbakan'a sahip çıkmak için geldiklerini vurgulayan Çelik, "Hükümetimize destek vermek amacıyla geldiler. Çünkü buradaki olumsuzluklar Avrupa'da yaşayan Türkleri üzmekte, bunun için destek amaçlı geldiler." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER