ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 16:07

Milli Eğitim Müdürlüğü'ne sendika tabelası astılar

Milli Eğitim Müdürlüğüne sendika tabelası astılar


Türk Eğitim-Sen üyesi eğitimciler, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü binası girişine, 'Eğitim-Bir Sen irtibat bürosu' yazılı bir tabela astı. Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, şu müdürleri atamasında, okul dönüşümlerine kadar bir çok konuda adaletsizlik yapıldığını ve atamalarda bir sendikanın etkili olduğunu öne sürdü.

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan Türkiye Kamu-Sen üyesi bir grup eğitimci, pankartlarla atamaları protesto etti. Kalabalık adına açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Yaşar Türkoğlu, “Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim idaresinden ziyade ziyade yandaş sendikanın irtibat bürosu haline dönüşmüştür. Tüm Bursalılar gerçekte ne olduğunu bilmesi adına biz yandaş sendika tabelasını Milli Eğitim Müdürlüğü binasının girişine çakıyoruz. Bu binada baskı var, mobbing var, sindirme var, tetikçilik var, olmayan tek şey ise adalet. Bu binada artık kararları idareciler değil onların ağa babaları, efendileri, yandaş sendika vermekte. Bu nedenle Bursalılar ve eğitimciler gerçekte bu binanın nasıl bir işlev gördüğünü bilsinler diye sahte tabela yerine gerçek tabelayı buraya çakıyoruz." dedi.

Türk Eğitim-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Kazım Sarnık da özellikle şube müdürleri atamalarında adaletsizlik yapıldığını öne sürdü. Basın açıklamasının ardından Türkoğlu ve arkadaşları Eğitim Bir-Sen tabelasını bina girişine çivi ile çaktı. Tabelada ‘Eğitim Bir-Sen irtibat bürosu’ ifadesi yer aldı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER