ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 21:16

Milli Eğitim Bakanı resepsiyona katıldı

Milli Eğitim Bakanı resepsiyona katıldı


Eskişehir’in 2013 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti ve UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkenti olması dolayısıyla Ankara’da resepsiyon düzenlendi. Birçok davetlinin katıldığı resepsiyonda konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Bu organizasyona katkıda bulunan ve bulunacak olan milletvekillerine, tüm sivil toplum kuruluşlarına, belediye başkanlarına ve tüm Eskişehirlilere teşekkür ediyorum.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sheraton Oteli'nde düzenlenen ‘Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti’ resepsiyonuna katıldı. Resepsiyonda ayrıca Eskişehir Valisi ve Türk Dünyası Kültür Başkenti (TDKB) Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kadir Koçdemir, CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, MHP Eskişehir milletvekili Ruhsar Demirel, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek ve birçok davetli yer aldı.

Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinliklerini 21 Mart’ta Nevruz kutlamalarıyla başlatacaklarını belirten Eskişehir Valisi ve Türk Dünyası Kültür Başkenti (TDKB) Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kadir Koçdemir, “23 Mart’ta binlerce kişinin katılacağı Eskişehir Atatürk Stadyumu'nda resmi açılış törenini yapacağız. Türk dünyası ve diğer ülkelerle etkinlikler düzenleyeceğiz. Bayrağı 2011 yılı kültür başkenti seçilen Kazakistan’ın başkenti Astana’dan aldık. 2013 yılında da tataristan’ın başkenti Kazan’a devredeceğiz.” şeklinde bilgi verdi.

Eskişehir’in 2013 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilmesi ile ilgili müjdeyi 28 Mayıs 2011 tarihinde Eskişehir Odunpazarı’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiğini kaydeden Avcı, “Öncelikle Başbakanımıza Eskişehirimize gösterdiği bu teveccühten dolayı Eskişehirliler adına ve Türk dünyası adına teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı. Bu unvanın alınmasında önemli desteği olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne de teşekkür eden Avcı, “Eskişehir milletvekilleri Salih Koca’ya, Ülker Can’a, Süheyl Batum’a, Ruhsar Demirel’e, Kazım Kurt’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum. UNESCO Türkiye Milli Komitesi Başkanı Öcal Oğuz olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu organizasyona katkıda bulunan ve bulunacak olan tüm sivil toplum kuruluşlarına, belediye başkanlarına ve tüm Eskişehirlilere de teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER