ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 14:50

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Valiliğince düzenlenen yemekte şehit yakınları, gaziler ve onların yakınlarıyla bir araya geldi.


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Valiliğince düzenlenen yemekte şehit yakınları, gaziler ve onların yakınlarıyla bir araya geldi.

Avcı, Eskişehir Şoförler Odası'nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'ya böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür etti.

Devletin şehit ailelerinin ve gazilerin her türlü isteğini, ihtiyacını, beklentisini karşılamak için hazır olduğunu ifade eden Avcı, şöyle konuştu:

"Bayrak şiirinin şairi, Eskişehir'de bir dönem Atatürk Lisesi'nde öğretmenlik yapan, 1950'li yıllarda milletvekilliği yapan Arif Nihat Asya'nın adını Çukurhisar Kavşağı'ndaki alt geçide verdik. Karayolları iki gün önce isimlerini taktı. Burada bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarına, milletimize başsağlığı ve sabr-ı cemil diliyorum. Gazilerimize hayırlı, sağlıklı güzel ömürler diliyorum."
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ise Çanakkale'de yaşananların hafızalarda tazeliğini koruduğuna değinerek, şehitlerin vatan yaptığı bu topraklarda Türkiye'nin geleceğe emin adımlarla gittiğini bildirdi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER