ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2013 Perşembe 23:38

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Mesleki ve teknik eğitim öğretmenleri ve öğrencilerimizden ahilik geleneği ilkelerine yakışır uygulamalar gerçekleştirmelerini diliyorum" dedi.
Avcı, Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı (TDKB) ile Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı (EESOB) tarafından Odunpazarı Hicri Sezen Meydanı'nda düzenlenen "Ahilik Haftası Kutlamaları"na katıldı.
EESOB Başkanı Ekrem Birsen, Milli Eğitim Bakanı Avcı'ya, ahilik kaftanı giydirdi. Mesleki ve teknik öğretimin bakanı olarak ahilik kaftanını giydiğini ifade eden Avcı, şöyle konuştu:
"Mesleki ve teknik eğitim öğretmenleri ve öğrencilerimizden ahilik geleneği ilkelerine yakışır uygulamalar gerçekleştirmelerini diliyorum. Mesleki ve teknik eğitimin önündeki engelleri inşallah önümüzdeki yıllarda daha da kaldıracağımızın bir nişanesi olarak bu kaftanı giyindim. Allah yolumuzu açık etsin."
İşini severek, beğenerek yapanı Allah'ın da seveceğinin bildirildiğini anımsatan Avcı, bunun tezahürü olarak esnafın, sanatkarın, doğruluk, dürüstlük ve sadakat üzere mesleklerini icra ettiklerini söyledi.
Daha sonra Avcı, Eskişehir'de "Yılın Ahisi" seçilen ve marangoz ustası Müslüm Çatalkaya'ya ahilik kaftanını giydirdi.
Öte yandan Avcı, programın devam ettiği sırada yanına gelen sokak kedisinin başını okşayarak sevdi. Bunun üzerine Avcı'nın kucağına çıkan kedi, bir süre orada kaldı.
Etkinliğe Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile diğer ilgililer katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER