ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 16:26

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Bilecik'te


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Dün mecliste Milli Eğitim Komisyonunda bir hükümet tasarısının görüşmeleri tamamlandı. Orada milli eğitimimizi adeta yeniden dizayn eden çalışmaları gerçekleştiriyoruz" dedi.
Avcı, AK Parti Bozüyük İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Bozüyük'ün son 10 yılda çok değiştiğini ama daha yapacak çok işlerinin olduğunu belirterek, Mili Eğitim Bakanlığı olarak yaptıkları yatırımları anlattı.
Fatih Projesi hakkında da bilgi veren Avcı, ''Fatih Projesi kapsamında geçen hafta Sayın Başbakan'ın katıldığı törenle bir günde, Türkiye genelinde 100 bin tablet bilgisayar dağıtımını gerçekleştirdik. 25 sene önce rahmetli Özal'ın Milli Eğitim danışmanı iken, rahmetli Özal, 'okullarımızda 1 milyon bilgisayar olacak' dediği zaman kimse inanamamıştı. Şimdi biz İnşallah önümüzdeki 3 yıl içinde okullarımızda çocuklarımıza 1 milyon değil 10 milyon 600 bin bilgisayar dağıtacağız" diye konuştu.
"Dün mecliste Milli Eğitim Komisyonunda bir hükümet tasarısının görüşmeleri tamamlandı. Orada milli eğitimimizi adeta yeniden dizayn eden çalışmaları gerçekleştiriyoruz, bu tasarıyla. Bu dershane dönüşümü inşallah bu tasarıyla yoluna giriyor" diyen Bakan Avcı, "Uzun süredir üzerinde çalışılan bir projeydi. Türkiye en başından beri okulun yanında ayrıca velilerimizi, ailelerimizi ciddi manada maddi külfete sokan, çocuklarımızın gününü, gecesini birbirine karıştıran bu dershane külfetinden inşallah çocuklarımızı kurtarıyoruz. Dershaneleri dönüştürüyoruz, neye dönüştürüyoruz, özel okula dönüştürüyoruz" ifadelerini kullandı.

"Anaokulundan liseye kadar her türlü eğitim yatırımına kolaylıklar getirdik"

"Milli Eğitim okullarınız yetersiz onun için çocukların takviyeye ihtiyacı var" iddialarının olduğunu anımsatan Bakan Avcı, şöyle devam etti:
"Hayır. Eğer gerçekten sizin, milli eğitimin okullarından daha iyi eğitim vermek gibi bir kabiliyetiniz, iddianız varsa buyurun okul açın diyoruz. Okul açın ki size arsa tahsis edelim, bina tahsis edelim, kredi kolaylığı verelim. Orada çalışan eğitmenleri, öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığından görevlendirelim, halk eğitim merkezlerinde görevlendirelim. Ve gerçekten iyi niyetli hizmet etmek isteyen insanlar için seçenekleri alabildiğine çoğalttık. Anaokulundan liseye kadar her türlü eğitim yatırımına çok ciddi kolaylıklar getirdik. İyi niyetli dershanecilerimiz bu konudaki teşvikleri gerçekten olumlu karşıladılar. Zaten bütün süreç boyunca kendileri ile danışmalı olarak yaptık. Müteaddit defalar kendileriyle toplandık, taleplerini aldık, görüşlerini aldık. Ve hepimiz için ama öncelikle çocuklarımız için en uygun ve yararlı olanını birlikte oluşturmaya çalıştık.''

''Bu sıradan bir seçim değil''

Bakan Avcı, 2014 yerel seçimlerinin önemine değinerek, şunları bildirdi:
"Başbakanımız da söyledi, biz de söylüyoruz. Bu sıradan bir belediye seçimi değil. Burada memleketin kaderi ile ilgili yani Türkiye kendi inisiyatifi ile kendi yoluna bağımsız bir şekilde devam edecek mi, yoksa iradesi ipotek altına mı alınacak? Bunun mücadelesi veriliyor. Bu çok açık, net. Onun için ben sadece AK Partili kardeşlerimize değil, bütün partili kardeşlerime de ister Cumhuriyet Halk Partili olsun, ister Milliyetçi Hareket Partili olsun, ister diğer partili. Bu seçimde oylarını Türkiye için AK Parti için kullanmalarını rica ediyorum. Bu çok özel bir seçim. Bu seçim bir parti seçimi değil. Bu farklı seçim, Türkiye seçimi. Onun için özellikle Bozüyük'te, kendi memleketimizde biz bu birliğin, beraberliğin en güzel bir örneğini verelim inşallah 30 Mart'ta. Buradan verilecek mesaj, emin olun dünyanın dört bir köşesine çok farklı yankılanacak. Onun için bu seçimlerde tabi ki AK Partililer öncelikle oylarını verecekler ama diğer partilerden Bozüyüklü kardeşlerimizin de bu seçimlerde Bozüyüklü evlatlarına sahip çıkmalarını bekliyorum.''
AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz ve Bozüyük Belediye Başkan Adayı Fatih Bakıcı da birer konuşma yaptı.
Duanın ardından seçim koordinasyon merkezinin açılışı Avcı ve beraberindekiler tarafından gerçekleştirildi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER