ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 23:06

Milletvekillerinden futbol maçı


AK Parti'nin Kızılcahamam kampında, bazı bakan ve milletvekilleri boş zamanlarını futbol ve tenis oynayarak değerlendirdi. Çekişmeli geçen spor müsabakalarında renkli görüntüler yaşandı.

AK Parti Kızılcahamam 20. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın ilk gününde yoğun bir program geçiren bakan ve milletvekillerinden bazıları, akşam saatlerinde spor yaptı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, eşi Esra Şimşek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in eşi İzzet Şahin ve Bitlis Milletvekili Vahit Kiler tenis maçı yaptı. Mehmet Şimşek ile Kiler'in rakibi Esra Şimşek ve İzzet Şahin oldu.

Maç esnasında makam aracıyla sahanın yanından geçen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Şimşek'e Kürtçe seslendi. Şimşek, Çağlayan'ı maçı izlemeye davet etti. Bunun üzerine Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile tenis kortuna gelen Çağlayan, sahada tenis oynayanların üçünün Doğulu, Esra Şimşek'in de eş durumundan Kürt olduğunu belirterek, "Tenis, Kürtlerin ata sporudur" diyerek güldü.

Belindeki rahatsızlıktan dolayı kendisinin tenis oynayamadığını ama "içinin gittiğini" ifade eden Çağlayan, Şimşek, Kiler ve İzzet Şahin'e, Kürtçe maçın nasıl gittiğini sordu. Bakan Şimşek'in yanıtı da Kürtçe oldu.

Cevdet Yılmaz'a da "Come on Cevdet" diyerek seslenen Çağlayan, "Biz Zaza ve Kürtler böyle konuşuruz" dedi.

Çağlayan, bir gazetecinin Kürtçe şarkıları güzel söylediğini belirtmesi üzerine, Japonya Başbakanı Şinzo Abe onuruna verilen yemekte kanun eşliğinde Kürtçe şarkılar seslendirdiğini söyledi. Kendisinin nota bilmediğini ifade eden Çağlayan, "Dediler ki hangi makam, 'ben Kürdi, I am Kürdi, yapalım muhayyer Kürdi.' Muhayyer Kürdi bir şarkı çaldık" diye konuştu.

Bu arada söze giren Kalkınma Bakanı Yılmaz, akşam yemeği esnasında Çağlayan'ın sazla, "Burası Muş'tur" türküsünü seslendirdiğini söyledi. Çağlayan da gülümseyerek, bu türkünün "Muşluların milli marşı" olduğunu dile getirdi.

Tenis maçını da değerlendiren Çağlayan, "Doğulular tenisi çok iyi oynuyorlar. Tenis, Kürtlerin ata sporudur. Görüyorsunuz Vahit Bey, Mehmet Bey... Esra kardeşimiz de eş durumundan Kürt. Birkaç ay önce Ankara'da tenis oynarken 4 kişiydik, hepimiz Doğu ve Güneydoğu'dan gelmişiz" dedi.

Mehmet Şimşek'in topa vuruşlarını beğenen Çağlayan, İzzet Şahin'in vuruşlarının ise eşi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in sahaya gelmesiyle sertleştiğini belirtti.

Maçı izlemeye gelen Fatma Şahin de eşinin çok iyi tenis oynadığını söyledi. Çağlayan'a maçın durumunu soran Şahin, gülerek "Maliye karşısında nasıl olacak şimdi" ifadesini kullandı.

Tenis maçını Mehmet Şimşek'in takımı kazandı. Maçın ardından konuşan Şimşek, eşi Esra Şimşek'in karşılaşmanın sonlarına doğru performansını artırdığını söyledi. Fatma Şahin de tekniğinin çok iyi olduğunu belirttiği Esra Şimşek'i kutladı. Esra Şimşek ise "Üç erkeğe bir bayan olmasına rağmen yine de gayet iyiydim" diye konuştu.
    
Milletvekillerinden futbol maçı
    
Bazı milletvekilleri ise kamptaki serbest zamanlarında futbol oynadı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün, takımların kaptanı olarak sahaya çıktığı maç, çekişmeli geçti.

Bazı bakanların da bir süre izlediği maçta, Hakan Şükür'ün takımı, Süleyman Soylu'nun takımını 10-6 yendi.

Futbol maçında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in oğlu ile Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Ramazanoğlu'nun kızı Sara Zeynep de forma giydi.

Bakan Şahin, Hakan Şükür'e, tanıştırdığı oğlunun maçta nasıl bir performans sergilediğini sordu. Şükür de "Sizin oğlunuz olduğunu bilseydim, daha çok gol atardım" diyerek güldü.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER