ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 16:04

Milletvekili Şükür, Şifa’yı ziyaret etti


Eski milli futbolcu ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür ile Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, Özel Erzurum Şifa Hastanesi’ni ziyaret etti.

AK Parti Gençlik Kolları tarafından organize edilen bir dizi programa katılmak üzere önceki gün Erzurum'a gelen Hakan Şükür, Özel Erzurum Şifa Hastanesi’ne ziyarette bulundu. Milletvekilleri Şükür ve Yavilioğlu, Başhekim Opr. Dr. Sabahattin Dalga ve hastane çalışanları tarafından karşılandı. Şükür, yoğun ilgi karşısında hastane çalışanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. Bir süre hastane çalışanları ve hasta yakınlarıyla ayaküstü sohbet eden Milletvekili Şükür, daha sonra Başhekim Dalga’ya makamında ziyarette bulundu.

Başhekim Dalga'dan hastanenin çalışmaları hakkında bilgi alan Şükür, "İlk defa içerisine girildiğinde insanın içini açan bir hastane gördüm. Doğrusu Erzurum’da böyle bir sağlık hizmeti veren hastane göreceğimi tahmin etmiyordum. Son derece modern ve güzel bir hastane ile karşılaştım.” dedi.

Başhekimi Opr. Dr. Dalga, Şifa Hastanesi'nin 2005 yılında hizmete açıldığını belirtti. Op. Dalga, 350 kişilik kadro ile bölge ülkelerine sağlık hizmeti sunduklarını dile getirdi. Dalga, Erzurum’a üniversite açmak için YÖK’e gerekli başvuruda bulunduklarına dikkat çekerek, "Şifa Hastaneler grubu olarak Erzurum'a bir üniversite kurmak için gerekli girişimleri başlattık. Eğitim ve sağlık alanında Erzurum'a ve bölge ülkelerine hizmet ağımızı genişletmek istiyoruz." açıklamasında bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER