ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Mayıs 2014 Cuma 18:55

Milletvekili Soysal: Bir milletin temel direği...

Milletvekili Soysal: Bir milletin temel direği...

Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, bir milletin temel direğinin aile olduğunu belirterek, onun da temelinde annelerin olduğunu söyledi.
AK Parti Milletvekili Ertuğrul Soysal, Anneler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, annelerin gününü kutladı. Soysal, "Sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bireylerin yetişmesinde aile ortamının gerekliliği tartışılmaz bir gerçektir. Burada da en büyük görev şüphesiz annelere düşmektedir." dedi.

Ailede asıl yükü çekenin anneler olduğunu söyleyen Soysal, şunları ifade etti: "İnsanlığın var oluşundan bugüne kadar sevginin, şefkatin, mücadelenin, çilenin, özverinin sembolüdür anne. Aile ve toplum içinde yaşanan ekonomik ve sosyal sıkıntıların asıl yükünü onlar çekmekte ve halen de çekmeye devam etmektedirler. Bunun yanı sıra çocuklarımıza bir yaşam örneği olan anneler, evlatlarımızın kişiliğinin oluşması ve gelişiminde de en önemli etkendirler. Bütün analar sevginin, saygının, hizmetin, onurun, gururun en büyüğüne layıktır. Fedakâr annelerimizi sadece bugünle sınırlı bir şekilde hatırlamanın onlara yapılacak en büyük hata olacağı düşüncesinden hareketle, annelerimize yılın her gününde hak ettikleri saygı, iltifat, sevgi ve güler yüz fazlasıyla gösterilerek hayır duaları alınmalı, kırıcı ve incitici tavır ve davranıştan mutlaka uzak durulmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikal etmiş annelerimize Allah’tan rahmet diliyor, başta şehit anneleri olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyorum."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER