ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 21:50

Milletvekili Özel, tasarımda dünya dördüncüsü olan kızının ödülünü verdi

Milletvekili Özel, tasarımda dünya dördüncüsü olan kızının ödülünü verdi


Manisa'da, sportif, kültürel ve bilimsel faaliyetlerde ulusal ve uluslararası derece alan 21 öğrenci Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü ek binasında düzenlenen törende, çeşitli sportif, kültürel ve bilimsel faaliyetlerde derece elde eden öğrencilere ödüllerini CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve şube müdürleri verdi. Milletvekili Özel, İzmir Yamanlar Koleji'nde düzenlenen 7. Sanat Eğitim Tasarım Yarışması'nda dünya dördüncüsü olmayı başaran kızı İpek Özel'e de ödülünü verdi.

Ödül töreninde Bilim Sanat Merkezi'nin mucit öğrencileri öğretmenleri rehberliğinde tasarladıkları robotlarla mini bir gösteri yaptı. Bilim Sanat Merkezleri arasında düzenlenen 2. Ulusal Robot Yarışmas'ında birinci olan Ahmet Tütüncüoğlu İlköğretim Okulu öğrencisi Mert Turhan Alver, Berk Tuna ve Mustafa Ege Şeker basket atan robot ve sumo güreşçisi robotları tanıttı. Manisa'ya birincilik kazandıran robotlarla gösteri yapan öğrenciler izleyenler tarafından alkışlandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER