ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Nisan 2013 Cumartesi 23:45

Milletvekili Orhan'dan Özalp Belediye Başkanı Durmaz'a ziyaret


AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, KCK'ya yönelik operasyon kapsamında tutuklandıktan sonra tahliye olan ve görevine iade edilen Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz'ı ziyaret etti.

Orhan, ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye'de çözüm sürecine büyük destek verildiğini, insanların barışa inandığını belirterek, "Umuyoruz ki bu saatten sonra eski sevgimizi, saygımızı, kültürümüzü, geleceğimizi yeniden kazanmış olalım" dedi.

Çözüm sürecinin önemine dikkati çeken Orhan, "30 yıllık süreç boyunca çocuklarımız çok şey kaybetti, canlarından, geleceklerinden oldu. İnsanlarımız kültürlerinden, geleneklerinden oldu. Koca bir hiç uğruna, kan memleketi sarıp sarmaladı. Türkiye'de varsa bir hak hukuk gasbı, ihlali, bunun artık silahla, birilerini öldürmekle tutuklamakla değil, sadece diyalogla sürdürülebileceğini gördük" diye konuştu.

Milletvekili Orhan, "Kardeşlik hukukunda bir zedelenme söz konusu olmuştu. Sizlerle bunu tamir etmemiz gerekiyor. Biz size onun için geldik. Onun için elimizi uzatıyoruz" dedi.

Memleketi güzel yarınlara taşıyacak barışa şans tanımak gerektiğine işaret eden Orhan, "Bu, bir barış yoludur. Barış bize ne huzur getirecekse memleketi güzel bir geleceğe taşıyacaksa buna da bir yol vermek lazım" ifadesini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Durmaz, milletvekili Orhan'ın tüm söylediklerine katıldığını belirterek, "Barış süreci, hakikaten bizim için, Türk, Kürt, Laz, Çerkez bütün insanlar için çok önemli" dedi.

Durmaz, herkesin bu süreçte elini, bedenini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Ziyarette, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hekim Karabıyık da yer aldı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER