ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 22:48

Milletvekili Candan: Üretmeden tüketen bir toplum haline geldik


AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, "Üretmeden tüketen bir toplum haline geldik." dedi.

Zonguldak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından üyelerine düzenlenen iftar yemeğine AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmi Çelik, Çaylıoğlu Belediye Başkanı Rıfkı Gültekin, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Remzi Berber, Alaplı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Rafet Yılmaz, Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat, Zonguldak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Murat Çarşambalı ve yöneticileri ile birlik üyeleri katıldı. Ezanın okunması ile birlikte yemeğe katılanlar oruçlarını açtı. Yapılan duanın ardından ilk konuşmayı Çaylıoğlu Belediye Başkanı Rıfkı Gültekin yaptı. Gültekin, Birlik olarak Çaylıoğlu beldesinden bin 200 ton süt, Ereğli ve Alaplı ilçelerinden de toplam da 30-35 ton süt toplandığını söyledi.

“ÇATAK PROJESİNİ İLİMİZE KAZANDIRDIK”

Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmi Çelik de konuşmasında Zonguldak bölgesinde 95 bin büyükbaş, 25 bin küçükbaş hayvan bulunduğunu, yeni yapılan projelerle küçükbaş hayvan sayısını da arttırmak istediklerini kaydetti. Çelik konuşmasında "Zonguldak ilinde 95 bin büyük baş hayvan var. Küçükbaş hayvan sayımız 25 bin. Şimdi Orman Bölge Müdürlüğü ile birlikte bu küçükbaş hayvan sayısını da arttırmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi en son Çatak projesini ilimize kazandırdık. Çevresel amaçlı tarım arazilerinin kullanılmasıyla ilgili bir proje. Bu aynı zaman da bir prestij projesi. 22 il de uygulanıyor. Bu illerden bir tanesi de Zonguldak. Daha önce birçok projesi ilimize kazandırmaya çalışacağız" dedi.

“ÜRETMEDEN TÜKETEN TOPLUM HALİNE GELDİK”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan ise konuşmasında halkın üretmeden tüketen toplum haline geldiğini kaydedip toplumun bir an önce üretime yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Candan, "Öyle bir toplum haline geldik ki üretmeden tüketme hastalığına müptela olmuş bir millet haline geldik. Üretimin ne olduğunu bilmeden tüketen bir toplum ileride sıkıntıya gireceğini bilmek için herhalde falcı olmaya gerek yok. Çoluk çocuğumuza bakarsanız bunları çok daha iyi göreceksiniz. Onun için bizim gerek eğitim de gerek finansal sektörde, gerek diğer sosyal ilişkilerde tüm toplumu baştan aşağıya üretime yönlendirmemiz gerekiyor." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER