ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 21:37

'Milletten aldığımız güçle bölgedeki mazlum insanlara ulaşmaya çalışıyoruz'


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, milletten aldıkları güç sayesinde Türkiye’yi her geçen gün daha iyi noktalara taşıdıklarını belirterek, “Bu güç ve enerji sayesinde kendi coğrafyamızın kadersiz ve mazlum insanlarına ulaşmaya çalışıyoruz.” dedi.

Ömer Çelik, AK Parti Adana İl Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programına katılmak üzere Adana’ya geldi. İlk olarak Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret eden Bakan Çelik, burada polis tören mangasını selamladı. Daha sonra valilik şeref defterini imzalayan Bakan Çelik, Vali Çoş ile makam odasında kısa bir görüşme yaptı. Ardından AK Parti İl Başkanlığı’nın Gençlik Stadyumu’nda düzenlediği iftar programına katılan Bakan Ömer Çelik, burada masaları tek tek gezerek partililerle selamlaştı. Kendisine ayrılan protokol masasına oturmayan Bakan Çelik, vatandaşların arasında orucunu açtı. Yapılan yemek duasının ardından İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı bir selamlama konuşması yaptı.

Burada bir konuşma yapan Ömer Çelik, “Bu tür programlar nimetin paylaşıldığı sofralar olduğu kadar, kendi aramızdaki halleri, dertlerimizi paylaştığımız, birbirimizin halini hatırını sorduğumuz sofralardır.” dedi. Bu sofralarda halkla her buluşmasında insanların sayısının biraz daha artığını vurgulayan Bakan Çelik, “Türkiye’yi; sizlerin sayesinde, sizlerin bu meydanları doldurmamız sayesinde, her geçen gün bir başka noktaya taşırken, sizlerin verdiği güç ve enerjiyle kendi medeniyet coğrafyamızın, kadersiz mazlum insanlarına ulaşmaya çalışıyoruz. Geçenlerde bir haber düştü internete. Bir yerde çeşitli soruları cevaplayan bir alime Somali’den arayan biri şöyle bir soru soruyor. ‘Biz öylesine fakir bir yerdeyiz ki, iftar için sahur için yiyecek bir şey bulamıyoruz. Acaba iftarsız ve sahursuz; yiyecek bulamadan orucumuz kabul olur mu? Tabi bu sorunun cevabı yok. Bu soruya alimin vereceği cevap yok. Biz içimizde bu statta toplanan kardeşlerimizle şöyle bir duamız var. İftar için sahur için yiyecek bir şey bulamayanlara inşallah ulaşmayı Rabbimiz bize nasip etsin. Biz iftar sofrasından Somali’ye selam gönderiyoruz. Buradan Gazze’deki, Bosna’daki, Humus’taki Halep’teki kardeşlerimize selam gönderiyoruz. Çok zor günlerden geçen Mısır’daki bütün kardeşlerimize selam yolluyoruz . Bu mübarek ayda bu mazlumların, çaresizlerin içindeki yaşadıkları halleri değiştirmeye bizi de vesile kılsın rabbimiz.” diye konuştu.

Milletin kendileriyle beraber olduğu sürece daha güzel günlere yürüyeceklerini kaydeden Ömer Çelik şunları söyledi: “Sizlerle beraber oldukça, sizlerden bu gücü aldıkça bundan sonrasında beraber daha ileriye, daha uzak günlere, daha uzak coğrafyalara, daha büyük güç ve kuvvet yürüyeceğiz. Ülkemizdeki istikrarın, refahın zenginliğin artması bize yetmiyor. Kendi ülkemizdeki her insana ulaşmadaki azmimiz kadar, coğrafyamızdaki her insana ulaşmak azmimiz ve irademiz de bu mübarek Ramazan ayında, bu güzel iftar sofrasında, sizlerle bir arada bulunarak daha güçleniyor daha da bileyleniyor. “

Bakan Ömer Çelik konuşmasının ardından iftarda bulunan tüm çocukları sahnenin önüne çağırdı. Çocuklara oyuncuk dağıtan Bakan Çelik, zaman zaman çocukları kucağına alarak sevdi. Oyuncak dağıtımı sırasında izdiham yaşandı. Küçüklerle birlikte büyükler de oyuncak almaya kalkışınca bazı çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi. İzdihamdan korkan bazı çocuklar göz yaşlarına boğuldu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER