ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2014 Pazar 15:58

'Milletimiz seçecek'

Milletimiz seçecek

Başbakan Yardımcısı İşler: "Bundan sonra milletimiz, görmek istediği cumhurbaşkanını, yani cumhurbaşkanını seçecek"


Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Bundan sonra milletimiz, görmek istediği cumhurbaşkanını, yani cumhurbaşkanını seçecek. AK Parti adayının ilk turda rahatlıkla seçileceğini düşünüyoruz. Ama rehavete kapılmamamız lazım. Gerekli çalışmaları da yapmamız lazım" dedi.
İşler, AK Parti İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, 2007 yılında gerçekleşen referandum sonucunda yakın zamanda yapılacak seçimle ilk defa cumhurbaşkanını halkın seçeceğini söyledi.
Daha önce cumhurbaşkanını parlamentonun seçtiğini ve o seçimlerde birtakım manipülasyonların olduğunu dile getiren İşler şöyle konuştu:
"Şimdi millet olaya el koymuştur. Bundan sonra milletimiz, görmek istediği cumhurbaşkanını, yani cumhur, başkanını seçecek. AK Parti adayının ilk turda rahatlıkla seçileceğini düşünüyoruz. Ama rehavete kapılmamamız lazım. Gerekli çalışmaları da yapmamız lazım. Teşkilat olarak üzerimize düşeni gerekli kampanyaları yaparak gerekli ziyaretleri ve faaliyetleri gerçekleştirerek en güzel neticeyi bu seçimlerde elde etmemiz lazım diye düşünüyorum."
"İnşallah hem cumhurbaşkanlığı seçiminde, hem de 2015 genel seçimlerinde Mardin'de daha büyük bir oy oranına ulaşacağımızı temenni ediyorum" diyen İşler, şöyle devam etti:
"30 Mart seçimleri öncesinde bildiğiniz gibi ortam biraz gergin, kampanyalar gergin bir şekilde yürütüldü. Şimdi halkın seçeceği cumhurbaşkanı seçiminde artık bu gerginliklerin son bulması gerekmektedir. Diğer demokratik ülkelerde nasıl huzur içerisinde seçimler icara ediliyorsa aynı şekilde bu seçimlerin icara edilerek, cumhurbaşkanını milletin seçmesini temenni ediyorum."
AK Parti Mardin İl Başkanı İbrahim Fide ise cumhurbaşkanlığı seçimine hazır olduklarını, AK Parti'nin göstermiş olduğu adaya teşkilat olarak destek vereceklerini söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER