ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 00:25

Miletvekili Balbay: Engin Alan özgür olunca kendimizi özgür hissedeceğiz

Miletvekili Balbay: Engin Alan özgür olunca kendimizi özgür hissedeceğiz


Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, tahliye olmasına karşın halen kendini özgür hissetmediğini, özgürlüğünü ancak MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ın tahliye olduğu gün hissedeceğini söyledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin düzenlediği "Geçmişten Geleceğe Türkiye" konulu panele Gazeteci Fatih Ertürk ile birlikte konuşmacı olarak katılan Balbay son dönemlerde hapisten çıkan herkesin dimdik ve düşüncelerinden ödün vermeden çıktığını söyledi.

Hapisten çıkmasına karşın özgürlüğünün yarım olduğunun altını çizen Balbay tüm yutseverlerin serbest kaldığı zaman kendini özgür hissedeceğini kaydederek, "Engin Alan Antakya'da özgürce yürüyebildiği gün biz kendimizi özgür hissedeceğiz" dedi.

Özgürlüğü sadece kendileri için istemediklerini kaydeden Balbay "Son bir hafta içerisinde pek çok arkadaşım tahliye oldu. Bunları sevinçle izledim. Ama daha çıkması gerekenler var. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar bu tür davalarda hiç kimsenin tutuklu kalmayacağını, genel bir düşünce olarak paylaşmıştım" diye konuştu.

Yargıdaki adaletsizliği yaratan kişinin Antakyalı olduğunu söyleyerek Adalet eski Bakanı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin'e atıfta bulunan Balbay "O dönem nasıl bir adalet yürütüldüğünü bilmelisiniz. Önümüzde üç seçim var. Yerel seçimler bu işin en önemli halkası ve devamında güçlü bir CHP iktidarı için iktidar yürüyüşüne çıktığımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER