ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 21:29

Milas Kaymakamı Atçı, hayatını kaybeden aileleri ziyaret etti


Milas İlçe Kaymakamı Bahattin Atçı, Güllük beldesinde atık su arıtma tesisinden meydana gelen metan gazı sızması sonucu hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Güllük beldesinde atık su arıtma tesisinde hayatını kaybeden 7 kişinin evlerinde yas hâkim. İlçe Kaymakamı Atçı, durumun şokunu üzerinde atamayan aileleri ziyaret ederek, taziye ziyarettin bulundu.

Ailelerle bire bir ilgilenen Bahattin Atçı, yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade ederek, “Olay metan gazı zehirlenmesi. Metan gazı dibe çöken bir gaz. Arıtma tesisinin bacasının kapanmasıyla bir ilgisi yok. Şu an teknik bir ekip oluşturuldu. Onlar gerekli incelemeleri yapacaklar. Metan gazı oksijenden daha ağır olduğu için dibe çöküyor. Bacadan çıkıp gitme durumu yok. Dipte olan bir olay zaten. Maalesef 7 vatandaşımızı da kaybettik. Şu an ailelerle görüşüyoruz cenazesinin bir tanesinin Konya’ya gitme durumu var. Diğerlerinin aileleri karar verecek. Birkaç aile zaten Güllük’te onlarla görüştükten sonra belediye başkanımızla koordine ediyoruz. Ailelerin istekleri doğrultusunda Adli Tıp Kurumu'ndan gelme durumlarına göre gereken neyse yapılacak. Olayla ilgili soruşturma başlattık. İki müfettiş görevlendirildi.” dedi.

OLAY

Milas ilçesine bağlı Güllük beldesindeki saat 13.00’de Mustafa Öztürk (39), Yüksel Kum (46), Özcan Özkan (51), Fikret Özdemir (37), Hasan Özgür (43), Mevlüt Özbakır (48) ve Serkan Miral (27) Karamersin Mevkisi'ndeki, bakım yaptıkları atık su terfi istasyonunda metan gazı sızıntısında hayatını kaybetti. Dalgıçların ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekiplerinin 4 saatlik çalışması sonucuyla vinç kurularak 6 kişinin cesetleri de depodan çıkartılarak otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Özel Bodrum Hastanesi'ne kaldırılan Mustafa Öztürk ise yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER