ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 00:06

Midyat'tan tayin olan hakim ve savcılara veda gecesi düzenlendi


Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından 2013 yılı ana kararnamesi ile Mardin’in Midyat Adliyesi'nden tayini çıkan hakim ve savcılar için veda gecesi düzenlendi. Duygulu anların yaşandığı gecede, hakim ve savcılara yeni görevlerinde başarı dilekleri iletildi.

Matiat Otel Havuz Başı’nda düzenlenen veda programına; Kaymakam Oğuzhan Bingöl, Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Başsavcı Adnan Küçükyumuk, Ağır Ceza Reisi Sezgin Güverçin, Mardin Barosu Midyat Temsilcisi Av. Halil Altunkaynak, hakim ve savcılar, baro avukatları ile adliye personeli hazır bulundu.

Hakim ve savcıların yıl boyu yaptıkları etkinliklerle devam eden sinevizyon gösteriminin ardından program konuşmalarla devam etti. Başsavcı Adnan Küçükyumuk konuşmasında; “Yaklaşık iki yıl beraber çalıştık arkadaşlarımızla savcılarımızla hâkimlerimizle sağ olsunlar. Çalışkanlıklarıyla beyefendi kişilikleriyle, hanımefendilikleriyle gerçekten örnek kişilerdi. Kendilerinden ayrıldığımız için üzülüyoruz tabi veda yemeklerinde klişe sözler gibi algılanıyor ama gerçekten arkadaşlarımızdan ayrıldığımız için çok hüzünlüyüz. Tesellimiz arkadaşlarımızın istedikleri yerlere gitmeleri. İnşallah orada daha huzurlu, daha mutlu, daha başarılı bir hayat geçirirler. Ben kendilerine Midyat’ a yapmış oldukları hizmetten dolayı teşekkür ediyorum.“ dedi.

Daha sonra tayini çıkan hakim ve savcılara protokol üyelerince çeşitli hediyeler verildi. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sezgin Güverçin, ayrılıkların hüzünlü olduğunu belirten konuşmasında meslektaşlarına yeni görev yerlerinde başarı dileklerinde bulundu.

Hakim ve savcılar tarafından yapılan duygulu konuşmalarda katılımcılar hüzünlü anlar yaşadı. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Erdem Ersoy ise “Gerçekten iki yıldır çok güzel günlerimiz geçti. Çok güzel dostluklar edindik. Adliyedeki meslektaşlarımız, değerli personelimiz, değerli avukat arkadaşlarımız gerçekten çok güzel bir ortamımız vardı. Böyle bir ortamdan ayrıldığımız için çok üzgünüm. Midyat’ın bu sıcaklığı hoşgörü içerisinde olmasında dolayı adliyemizi olumlu yönden etkiledi. Kimsenin kalbini istemeden de kırdıysak affola hakkınızı helal edin benden yana helal olsun.” diye konuştu.

Canlı müzik eşliğinde oynanan halay ve çifte telli oyunlarının ardından katılımcıların birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesiyle program sona erdi.

TAYİNİ ÇIKAN HAKİM VE SAVCILAR

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından 2013 yılı ana kararnamesi tayini çıkan hakim ve savcılar şöyle; Arman İlhan-Seferihisar Cumhuriyet Savcılığı’na, Ali Canbolat- Yargıtay Tetkik Hakimliği’ne, Erdem Ersoy- Foça Hakimliği’ne, Zuhal İlhan-Seferihisar Hakimliği’ne, Nuray Canbolat Yargıtay Tetkik Hakimliği’ne atandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER