ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 16:02

Midyat’ta sanayi sitesinde yapılan cami açıldı


Mardin’in Midyat ilçesinde hizmete giren Sanayi Sitesi’nde inşaatı tamamlan camii düzenlenen törenle hizmete girdi. Midyat Mimarisine uygun inşa edilen camide 250 kişi kapasiteli olduğu bildirildi.
Sanayi Mahallesi’nde İdil ve Nusaybin karayolunu birbirine bağlayan mevkide, 138 bin metre kare alan üzerine kurulan, Küçük Sanayi Sitesinde 157 işyeri için inşa edilen cami tamamlandı. Midyat mimarisine uygun ‘Katori’ taşından inşa edilen iki katlı cami 2 bin 500 kapasiteli.
Caminin açılış törenine Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Müftü Muhammed Çiçke, Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Abdullah Akçay, Esnaf ve Saatkarlar Odası Başkanı Yusuf Demirdağ, sanayi sitesi esnafı ve vatandaşlar katıldı.
Okunan dualarla açılış kurdelesi kesilen, ‘Abdullah Akçay Cami’nde vatandaşlar daha sonra birlikte namaz kıldı.
Açılışta kısa bir konuşma yapan Müftü Muhammed Çiçek “ Bugün sanayi esnafımızın ibadet edeceği caminin açılışında bulunuyoruz. Bu gün itibariyle sanayi esnafımızın bütün iş yoğunluğu içerisinde Allah’ı anabileceği bir mekan bulunmaktadır. Bu camiye sahip çıksınlar, burada Kur’an öğrenmenin fırsatını arasınlar, boş vakitlerini camide değerlendirsinler. Emeği geçen, sebebiyet veren bütün vatandaşlarımızdan Allah razı olsun.” diye konuştu.
Program çeşitli ikramların sunulmasının ardından sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER