ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Ocak 2014 Pazar 13:40

Midyat’ta sahnelenen ‘Menan Cinleri’ büyük ilgi gördü

Midyatta sahnelenen Menan Cinleri büyük ilgi gördü


Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen, Mardin Valiliği'nin koordine ettiği, Midyat Nisan Yağmuru Kadınlar Derneği tarafından yürütülen Sosyal Destek Programı (SODES) Kadınlar İçin El Ele Projesi kapsamında Midyat’ta tiyatro gösterisi düzenlendi.

Mehmet Nezih Erdem Koleji Konferans Salonu’nda sahne alan Menan Cinleri tiyatrosuna vatandaşlar aileleriyle birlikte katıldı. Hekimoğlu İsmail’in romanından uyarlanan, Mahmud Tahsin’in yönettiği ve kalabalık bir oyuncu grubu tarafından oynanan Menan Cinleri katılımcıları hem güldürdü hem de düşündürdü. Cezaevinde bir koğuşta yaşanan olayları konu alan tiyatro gösterisinde, komedi ve dramın başarılı bir şekilde harmanlandığı oyun, oyuncuların üstün performansıyla izleyicileri mest etti.

Nisan Yağmuru Kadınlar Derneği Başkanı Nevin Yücel yaptığı açıklamada ilginin çok olması nedeniyle katılanlara teşekkür etti. Yücel, “Derneğimizin yürüttüğü SODES Kadınlar İçin El Ele Projesi'nin faaliyeti olan tiyatro gösterisine ilgi göstererek katılımın yüksek olması bizleri mutlu etmiştir. Projemiz sosyal bir proje olduğu için bu tür etkinliklere devam edeceğiz. Projemiz yetişkinlere yönelik uygulanan bir projedir. Projemizde fitness spor kursları, ahşap boyam kurslar ve daha birçok etkinlikler vardır. Bu imkânları bize sunan başta Kalkınma Bakanlığı’na ve Mardin Valiliğine, proje emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İnsanın ölümden sonraki yolculuğunu konu alan, 2 perdelik Menan Cinleri oyununu izleyen Midyatlılar, gösterinin sonunda oyuncuları ayakta alkışladı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER