ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2013 Salı 15:16

Midyat'ta LYS ve SBS birincilerine otomobil hediye edilecek


Mardin’in Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, 2013-2014 eğitim yılında ilçede bulunan okullarda eğitim gören öğrencilerden; Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile Lisans Yerleştirme Sınavı(LYS)’nda Mardin 1.’si olmaları durumunda otomobil hediye edeceğini açıkladı.
İlçenin eğitim seviyesini yükseltmek için yoğun çaba sarf eden Kaymakam Oğuzhan Bingöl, tarihi kentin okullarında SBS ve LYS’ye girecek öğrencilerin eğitim şevkini arttırmak için yeni bir projeye daha imza attı.
SBS ve LYS’de Mardin 1.’si olmaları durumunda otomobil müjdesi veren Kaymakam Oğuzhan Bingöl “ İlçemizde bu yıl her iki sınava girecek olan öğrencilerimiz, Mardin genelinde birinci olmaları durumunda 2 otomobil hediye edeceğiz.” dedi. Bu yıl sınavlara girecek öğrencilere başarı dileklerinde bulunan Kaymakam Bingöl, birinciler çıkması durumunda 18 yaşını doldurmamış ya da LYS’ye giren adayı ehliyeti olmaması durumunda otomobilleri ailelerine teslim edecek. Bingöl ayrıca, öğrencilerin Midyat’ın okullarından mezun olması gerektiğinin de altını çizdi.
Öte yandan ilçe genelinde bu yıl LYS’ye girecek öğrenci sayısının bin 120, SBS’ye girecek öğrencilerin sayısının ise 2 bin 550 öğrenci olduğu açıklandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER