ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 16:42

Midyat'ta fizik tedavi ünitesi hizmete girdi

Midyatta fizik tedavi ünitesi hizmete girdi


Mardin’in Midyat Devlet Hastanesi’nde fizik tedavi ünitesi hizmete girdi. Vatandaşlar, yeni üniteden dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, doktor sayısının da artırılmasını istedi.

Hastanenin zemin katında hizmete giren fizik tedavi ünitesinde 4 kabin ile bir fizik tedavi salonu, elektroterapi odası, rehabilitasyon odası bulunuyor. Ünite, günde ortalama 40 vatandaşa hizmet veriyor.
Tedavilerin yaklaşık 20-30 dakika sürdüğünü dile getiren fizyoterapist İbrahim Yaman, “Genellikle halk arasında bel ve boyun ağrılarıyla karşılaşıyoruz. Hastalarımızın yaş ortalaması 40 ve 70 arası. Ortalama olarak günde 40 hasta bakıyoruz.” dedi. Yaman, fizik tedavinin amacını ağrıyı azaltmak, eklem hareket açıklığını korumak ve günlük yaşamı kolaylaştırmak olduğunu dile getirdi.

        Fizik tedavi ünitesinin hizmete girmesinden dolayı memnun olduğunu ifade eden Abdullah Akalan ise “Buranın hizmete girmesinden dolayı çok mutlu olduk. Daha önce Mardin’e gitmek zorunda kalıyordum, bu yüzden ayrıca mutluyum. Sadece doktor sayısı yetersiz, temennimiz doktor sayısının artması.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER