ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 15:31

Midyat'ta diyaliz hastaları doktor istiyor

Midyatta diyaliz hastaları doktor istiyor


 Mardin’in Midyat Devlet Hastanesi’nde tedavi gören diyaliz hastaları uzman doktor istiyor. Hastanenin fiziki şartları ve çalışan sağlık görevlilerinden memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, doktor olması durumunda daha da mutlu olacaklarını belirtiyor.

        Hastanede hizmet veren donanımlı diyaliz ünitesinde toplam 20 hasta düzenli diyalize giriyor. Haftanın 6 günü hizmet veren diyaliz ünitesinde 4 sağlık görevlisi ile 3 hizmetli personel görev yapıyor. Diyaliz hastaları haftada 3 gün diyalize giriyor, günde 2 seans tedavi ediliyor. Hastanenin imkânlarından övgüyle söz eden vatandaşlar, tek eksiğinin doktor olduğunu dile getiriyor. Yaklaşık 14 yıldır diyaliz tedavisi gördüğünü belirten Hamdiye Güneş, “Hastanemiz çok güzel. Buradaki görevliler bizimle yakından ilgileniyor, tek eksiğimiz doktorumuzun olmaması. Bu konuda doktorumuz da olursa mutlu oluruz.” diye konuştu.

        Hastane tarafından tahsis edilen araçlarla evden alınıp eve bırakılan hastalar için Mardin’den nefroloji uzmanı aylık kontrollere geliyor. Sağlık görevlileri tarafından alınan tahliller, uzman doktorlar tarafından değerlendiriliyor. Öte yandan diyaliz ünitesinde tedavi edilen vatandaşlar TV izleyip, moral buluyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER