ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 12:02

Midyat’ta 29 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Midyatta 29 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı


Mardin’in Midyat ilçesinde 29 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı. Karne dağıtım törenlerine daire amirleri katılırken, ilçede düzenlenen ‘Matematik Şenliği ve Olimpiyatları’nda derece elde eden öğrenciler hem karne hem de ödüllerini almanın heyecanını yaşadı.

    2012-2013 eğitim öğretim yılı eğitim yılı öğrencilere verilen karnelerle sona erdi. Kaymakam Oğuzhan Bingöl’ün talimatıyla her kurum amiri bir okulda karne dağıtım törenine katıldı. Karne dağıtım törenlerine katılan kurum amirleri ayrıca ‘Matematik Şenliği ve Olimpiyatları’nda derece elde eden öğrencilere para ödüllerini verdi.

    Oldukça verimli bir yıl geçirdiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Şirin Avcı, bu konuda başta Midyat Kaymakamlığı olmak üzere, kamu kurumları ile okul idarecileri ve öğretmenlerinin büyük desteği olduğunu belirtti. Avcı, “İlçemizde bin 600 anaokulu, 11 bin ilkokul, 10 bin ortaokul ve 6 bin 400 lise öğrencimiz bu gün karnelerini alarak yaz tatiline girdi. Bin 425 öğretmenimiz ise iki haftalık mesleki çalışma seminerinin ardından 2 aylık tatile girecekler.” dedi.

    TOKİ İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine Gençli Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Tunç katıldı. Matematik Şenliği ve Olimpiyatları’nda derece elde eden öğrencilere para ödülünü veren Tunç, öğrencileri tebrik etti.

    Bu arada 3 aylık tatile giren öğrenciler, 1 Eylül’de ders başı yapacak. CİHAN


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER