ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 21:56

Midyat’ta 10 terör şehidi anıldı

Midyatta 10 terör şehidi anıldı


Terör Örgütü tarafından 23 Ocak 1987 yılında Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Başyurt köyü Efeler mezrasında katledilen 6’sı çocuk 10 kişi için anma programı düzenlendi.
Anma programına Kaymakam Oğuzhan Bingöl, daire amirleri ve köylüler katıldı. İlçe protokolü Efeler karakol komutanlığını ziyaret ettikten sonra, Başyurt köyü mezarlığına geçildi. Burada şehit edilen vatandaşlar için okunana duaların ardından açıklamada bulunan Kaymakam Oğuzhan Bingöl “Şehit kardeşlerimizin hepsinin cennetlik olduğunu bizler biliyoruz, Allah bir daha bize bu acıları yaşatmasın.” şeklinde konuştu.
PKK tarafından gerçekleştirilen saldırıda yaralı olarak kurtulan Basri Ağırman ise “ 1987 Tarihinde evimize yapılan baskın sonucu ailemizden 10 kişi şehit edildi. Bende olmak üzere toplam 6 kişi yaralanmıştı. Aradan 27 yıl geçti fakat halen aynı acıları çekiyoruz unutmadık o günler, Sayın Kaymakamımız ve değerli daire amirlerimizin bu gün bizleri ziyaret etmesinden dolayı memnun odluk, kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu acıyı unutmadık, başkalarının da yaşamsını istemiyoruz bu acıları ve inşallah bu barış süreci iyi bir sonuca varır, memleketimiz daha güzel görecek inşallah.” diye konuştu.
Protokol üyeleri daha sonra Efeler Köy Okulu'nu ziyaret etti. Burada öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılırken, öğrenciler protokol üyelerine çizdikleri resimlerden hediye etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER