ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Haziran 2013 Cuma 18:16

Midyatlı STK’lar, Demir’i ziyaret etti

Midyatlı STKlar, Demiri ziyaret etti


Mardin’in Midyat ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Sivil Toplum Kuruluşları(STK) Mardin Artuklu Üniversitesi’ne bağlı Midyat Meslek Yüksekokulu Müdürü Tarık Demir’e nezaket ziyaretinde bulundu.

    Demir’in yaptığı çalışmaları takdir etmek ve ilçenin eğitim alanındaki çalışmalar hakkında talepte bulunmak amacıyla ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten STK’lar, Teoloji Fakültesi ile Turizm MYO bölümü açılması için taleplerinin olduğunu dile getirdi.

    Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren MYO Müdürü Tarık Demir, STK’ların eğime olan ilgisinden dolayı heyete teşekkür etti. Teoloji Fakültesi ve Turizm Bölümü hakkındaki çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler veren Demir, çalışmaların Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay direktifleri doğrultusunda devam ettiğini kaydetti.

    Nezaket ziyaretinde; Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Demirdağ, Ziraat Odası Başkanı M. Beşir Evsen, Eğitim Bir-Sen Midyat temsilcisi Abdulkadir Altay, Din Bir-Sen Midyat Temsilcisi Tevfik Acar, İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği Hıdır Atasal, Aktif Öğretmenler Derneği Başkanı Hasan Çelik, Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Yusuf yenigün, Midyat ve Köyleri Kalkındırma Derneği yönetim kurulu üyesi Bülent Şimşek, MYO müdürü Tarık Demir ve idarecileri hazır bulundu.

    STK temsilcileri geçtiğimiz günlerde yaptıkları basın açıklamasını hatırlatarak Teoloji Fakültesi ve Turizm Meslek Yüksekokulu isteklerini yineledi. Bu konuda üzerlerine düşen göreve daima hazır olduklarını dile getiren heyet, ardından yüksekokuldan ayrıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER