ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 15:02

Midyat MYO’da mezuniyet sevinci


Mardin Artuklu Üniversitesi Midyat Meslek Yüksekokulu'nun mezuniyet törenine coşkulu geçti. Yaklaşık 150 öğrencinin mezun olduğu törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Oflaz, Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Baysal, Başsavcı Adnan Küçükyumuk, Ağır Ceza Hakimi Sezgin Güverçin, MYO Müdürü Tarık Demir, sivil toplum temsilcileri, öğretim görevlileri, öğrenciler ve öğrenci velileri hazır bulundu.

Yüksekokul bünyesinde bulunan 7 bölümden mezun olan yaklaşık 150 öğrenci için düzenlenen törende konuşan MYO Müdürü Tarık Demir, amaçlarının nitelikli eleman yetiştirmek olduğunu belirtti. Yüksekokul öğrencileri arasında baba-kız, baba-oğul olduğunu belirten Demir, “Farklı kuşakları eğitme imkânına da bu vesileyle sahip olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu farklı kuşakları eğitmekte gerçekten farklı öğretmek ayrı bir duygu.” diye konuştu.

Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Oflaz yaptığı kısa konuşmada öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarı dileklerinde bulundu.

Okuldaki programlarda birinci olan öğrencilere plaket verilmesiyle devam eden törende öğrenciler aileleri ve öğretim görevlileriyle çok sayıda hatıra fotoğrafı çekti. Program, mezun olan öğrencilerin keplerini havaya atmasının ardından katılımcılara pilav ikram edilmesiyle son buldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER