ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:27

MHP’li Yeniçeri: Güneydoğu’da örgüt otoritesi yaygınlaşıyor


MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri, öldürülen teröristler için PKK’nın müze kuracağı yönündeki iddialara tepki gösterdi. Güneydoğu’da devlet otoritesinin gerilediğini ve örgüt otoritesinin yaygınlaştığını savunan Yeniçeri, "Adamlar o kadar aşmışlardır ki müze yapmaya başlamışlardır teröristler için. Adamlar o kadar otorite teşkil etmişlerdir ki, artık kendileri bulundukları bölgelerin kültürel siyasal ve sosyal dizaynını yapar hiçbir otoriteden çekinmeden istediklerini yapar hale gelmişlerdir." dedi.

MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yeniçeri, PKK’nın bir ilde öldürülen teröristler için müze kuracağı yönündeki iddialara tepki gösterdi. Terör örgütünün asayiş birlikleri oluşturarak güvenlik kontrolü yaptığını anlatan Yeniçeri, “Diğer yandan terör örgütü, asayiş birlikleri oluşturmuş güvenlik kontrolü yapar, komiteler oluşturarak da rutin haraçlar toplar hale gelmiştir. Teröristler için şehitlikler, Mehmetçikle çatışırken ölen teröristlerin bulunduğu mekânlarda müze haline getirme faaliyetleri sürüyor. İşte Tayyip Erdoğan’ın marifeti. Mızrak çuvala sığmayacak hale gelmiştir. Adamlar o kadar aşmışlardır ki müze yapmaya başlamışlardır teröristler için. Adamlar o kadar otorite teşkil etmişlerdir ki artık kendileri bulundukları bölgelerin kültürel siyasal ve sosyal dizaynını yapar hiçbir otoriteden çekinmeden istediklerini yapar hale gelmişlerdir. Güneydoğu’da devlet otoritesi gerilerken örgüt otoritesi giderek yaygınlaşmaktadır. AKP, bölge halkını PKK’nın umuduna terk etmiştir.” ifadelerini kullandı.

"ADIM ADIM ULUSLARARASILAŞTIRMAK"

İmralı ile devletin görüşmeler yapmaya devam ettiğini belirten Yeniçeri, "İmralı’daki cani, Türkiye Cumhuriyeti devletine, yeni çerçeve planlar sunduğu haberleri medyaya düşmüştür. Öcalan gözlemci istemiş. Türkiye Cumhuriyeti devleti ile İmralı’daki terörist bir unsur, ‘Artık bu görüşmelerimize üçüncü şahısları da davet edin’ diyor. Adım adım uluslararasılaştırmak. Meşruiyet telkin etmek. Devletle muhatap edilen İmralı canisinin görüşmelerde bağımsız gözlemci talep ettiği de basına yansıyor." diye konuştu.

Basın toplantısında MHP’ye yönelik fişleme iddialarının sorulması üzerine Yeniçeri şu ifadeyi kullandı: "Eğer bir gün bu iktidardan seçim yoluyla bu milletin kurtulma umudu kesilirse bu milleti sokaktan eve sokamazsınız."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER