ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 13:28

MHP’li Yalçın, Başbakan’a cevap verdi


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 'terörle müzakere' sürecinde halkın desteğini arkasına alamamanın hıncını artık muhalefet partilerinden çıkarmaya başladığını öne sürdü. Yalçın, Başbakan Erdoğan'ın partilerine yönelik suçlamalarına yazılı cevap verdi.

    Semih Yalçın, “Sayın Başbakan işi gücü bırakmış, günü gününe takip ettiği muhalefetin tepkilerine cevap yetiştirmeye kendini adamıştır. Özellikle MHP’ye yönelttiği tenkitlerin dozu öylesine fazladır ki, bu durum kendi ruh hâlini doğrudan etkilemeye, hiddetini kamçılamaya başlamıştır. Sayın Başbakan'ın psikolojisi, kendisinin bir süre uzlete ve istirahate çekilip nefis muhasebesi yapmasını gerektirecek boyutlara varmıştır.” dedi.

    Erdoğan’ın, MHP’yi terör konusunda millî tavır almamakla suçladığını öne süren Yalçın, şöyle devam etti: “Milliyetçiliği reddeden, Türk milletinin hukukunu çiğneyen bir Başbakan'ın, millî tavırdan söz etmeye hakkı yoktur. Eğer millî tavır sergilemekten kastı İmralı kasabı Apo’nun eteğine tutunarak dikta heveslerini tatmin etmekse, bunun adı olsa olsa gayrı millî tavırdır. Hükümetin başının bu tavrı, teröristlerin elebaşını anayasa sürecinin parçası kılmak, rejim değişikliği için karar verici konumuna yükseltmek üzerinedir. Sayın Başbakan, Türkiye’yi bataklık ve milden ibaret tehlikeli bir alana sürüklemektedir. Kanı ve gözyaşını durdurmaktan söz ederek kamuoyunu yanıltmakta, gelecekte milletimize daha büyük acılar yaşatacak adımlar atmaktadır. Türkiye’yi doludizgin kardeş kavgasına ve siyasi kaosa götürmektedir.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER