ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 23:39

MHP'li Oktay Vural, Tekirdağ'da gündemi değerlendirdi

MHPli Oktay Vural, Tekirdağda gündemi değerlendirdi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Tekirdağ MHP İl Teşkilatı'nın düzenlediği iftara katılmak için Tekirdağ'a geldi. Oktay Vural'ı, Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, İl Başkanı Enez Kaplan ve partililer karşıladı.


Oktay Vural, partisinin Tekirdağ İl Başkanlığı'nda gazetecilere gündeme dair açıklamalarda bulundu. Mısır, Suriye ve Irak'ta yaşanan olaylarına değinerek İslam coğrafyasının siyasi coğrafyasının değiştirilmek istendiğini öne süren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Mübarek Ramazan gününde Irak'ta, Suriye'de ve Mısır'da meydana gelen olaylar bu coğrafyanın, kan coğrafyası haline getirdi. Emperyalizmin özellikle enerji güvenliği ve İsrail'in güvenliği ekseninde bu coğrafyada etnik ve mezheplere dayalı fay hatları oluşturup, bu fay hatlarıyla ülkelere nüfuz etme politikası, maalesef çatışma, kan ve gözyaşı olarak dönmektedir." dedi.

İslam coğrafyasında Türkiye'nin bir umut kaynağı olduğunu Oktay Vural şu sözlerle vurguladı. "İslam'ın bayraktarlığını yapmış milletimiz İslam coğrafyasında umut kaynağıdır. Bugün İslam coğrafyasında oynanan oyunları bozacak tek güç Türk milletidir. Türk milletini kimlik kaygısına, devlet kaygısına, milli bütünlük kaygısına sokmak aynı zamanda İslam coğrafyasını da kaygı içine düşmesine yol açar."

Çözüm sürecini de eleştiren MHP'li Vural, "Hükümete sesleniyoruz. Çözüm dediğiniz bu milletin birlik ve beraberliğini bozmak mıdır? Çözüm dediğiniz milletin dilini ayırmak mıdır? Çözüm dediğiniz millet egemenliğini bölmek midir? Çözüm dediğiniz milli devletimizi ayrıştırmak mıdır? Maalesef bugün geldiğimiz noktada Türkiye kimlik bunalımına sokulmak suretiyle yabancıların köleliğine doğru sevk ve idare edilmektedir. Etnik ve mezhep ayrımcılığı yapmak suretiyle huzursuzluk oluşturularak bölünme körüklenmekte, çatışma ortamı oluşturulmak istenmektedir. Devlet umurundan mahrumiyette devletimiz herkesin devleti olmaktan uzaklaştırmaktadır." diye konuştu.

Somali'deki saldırının Türk milletinin varlığını hazmedemeyenlerin gerçekleştirdiğini söyleyen Vural, "Somali'deki saldırı Türk Milletinin varlığını hazmedemeyenlerin saldırısıdır. Bugün şiddetin terörün İslam coğrafyası ile anılır olmasını esefle kınıyorum. İslam'ı bu girdabın içine düşürenler de emperyalizmin uşaklığını yapıyor. Bu meydana gelen olaylar MHP olarak hepimizi eleme sevk etmiştir." diye ifade etti.

İl başkanlığı ziyaretinin ve basına yaptığı açıklamaların ardından partisinin iftar yemeğine katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER