ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 09:13

MHP ofisine silahı saldırı

MHP ofisine silahı saldırı

MHP'de saldırı şoku. MHP’nin Esenyurt’taki seçim ofisinin açılışında yaşanan taşlı ve silahlı saldırıda MHP'nin sevilen isimlerinden Cengiz Akyıldız hayatını kaybetti.


MHP’nin Esenyurt’taki seçim irtibat ofisinin açılışında, MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Acar’ın ziyareti sırasında ateş açıldı. Bir grubun taşlı, silahlı ve sopalı saldırısında partinin basın danışmanı Cengiz Akyıldız ile 5 kişi yaralandı. Hastaneye kaldırılan Cengiz Akyıldız tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Acı olayın ardından, Yusufiyeli olarak tanınan Akyıldız için sosyal medyada da çok sayıda mesaj atıldı, Akyıldız'a dua istendi, saldırıya büyük tepki gösterildi. Ülkücü camianın sevdiği isimlerden olan Akyıldız'ın vefat ettiği saldırı sonrası açıklama yapan MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, şunları söyledi: Bu hadisenin bir an önce çözülmesi, faillerinin yakalanması, bunu organize edenlerin ortaya çıkarılması hükümetin birinci derecede sorumluluğudur.”

SALDIRIYI GENİŞ BİR GRUP OLARAK YAPTILAR

MHP olarak meşru ve demokratik çizgide mücadelelerini devam ettirdiklerini ifade eden Adan, “6 yaralımız var. Silahla, bıçakla yaralımız var. Dolayısıyla bu saldırıyı yapanlar geniş bir grup olarak yapmışlardır. Faillerin yakalanmaması noktasında hükümetin göstereceği anlayışsızlığı kabullenmemiz mümkün değildir.” diye konuştu. Saldıranların kim olduğu şeklindeki soruya Adan, “Failler ortada, onları hükümet açıklasın.” cevabını verdi. 

BAŞKAN ADAYIMIZ KONUŞURKEN

Adan, “Büyükşehir Belediye başkan adayımız konuşurken bu organizasyonu MHP camiasına, Türk milletine karşı bir organizasyon içerisinde olan silahlı eylem grupları silahla müdahale etmişlerdir. Çok ağır yaralımız var.” diye belirtti.


CENGİZ AKYILDIZ ÜLKÜCÜ CAMİANIN SEVDİĞİ BİR İSİMDİ

Adan, "Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatında uzun süredir görev yapan, çok eski yıllardan beri ülkücü mücadelenin içerisinde bulunmuş, çok değerli bir kardeşimizi kaybettik. Milletimizin başı sağolsun" diye konuştu.

TWİTTER'DA TEPKİ YAĞDI

Yaşanan saldırı ve Cengiz Akyıldız'ın vefat haberinin ardından twitter'da da büyük üzüntü vardı. 'CengizAkyıldıziçinDuaVakti' hastag'i açıldı. İşte bazı yorumlar...

Yürekler kan ağlıyor bugün.Ruhun şad olsun Cengiz abim..CengizAkyıldız İçin Dua Vakti
Dünyada bir eksik, Cennette bir fazlayız.
CengizAkyıldız İçinDuaVakti

CengizAkyıldız İçinDuaVakti
Yakınlarının ve Ülkücü Camia'nın başı sağolsun...

Nur içinde yatasın..
CengizAkyıldız İçinDuaVakti

Tüm MHP camiasının başı sağolsun CengizAkyıldız İçinDuaVakti

CengizAkyıldız İçinDuaVakti malesef abimiz şehit oldu.. Mekanı cennet olsun. Önemli olan kısım provakasyona alet olmamak.
Sabır sınanıyor.. 

(Akşam)

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER