ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Nisan 2014 Cumartesi 21:09

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kütahya'da

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kütahyada


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Kütahya programında yer alan Dumlupınar ilçesine gitti. Bahçeli burada Dumlupınar Şehitliği'ni gezdi.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, 30 Mart seçimlerinde partisine kazandırdığı Domaniç ilçesinin ardından Dumlupınar ilçesine giderek ziyaretlerde bulundu. Bahçeli ilk olarak Dumlupınar Şehitliği'ni daha sonra Dumlupınar Belediyesi Belediye Başkanı Niyazi Tezcan’ı ziyaret etti.

Belediye düğün salonunda vatandaşlara hitap eden Bahçeli, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Dumlupınar’da olacağını belirterek “Dumlupınar’da bulunmaktan son derece bahtiyarım. Verdiğiniz mücadele ile Türkiye’ye örnek oldunuz. Türk tarihine damga vurdunuz. 30 Mart’ta da yeni bir sayfa açarak Türkiye’ye sahip çıktınız MHP’ye destek verdiniz. Hepinize müteşekkirim.” dedi.

    "DUMLUPINAR KENDİ TOPRAKLARINA YENİLMEYECEĞİNİN TÜM DÜNYAYA İLANIDIR"

Türk milletinin Dumlupınar’da son sözünü söylediğinin altını çizen Bahçeli; “Türk milleti Dumlupınar’da son sözünü söylemiş Anadolu’yu ilelebet bir Türk yurdu olarak tescil ettirmiştir. Dumlupınar milletin iradesi dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına gömdüğünün ispatıdır. Dumlupınar kendi topraklarına yenilmeyeceğinin tüm dünyaya ilanıdır.” ifadelerini kullandı.

    "DESTEĞİNİZ BOŞA ÇIKMAYACAKTIR"

30 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde Dumlupınar’da alınan desteğin boşa çıkmayacağının altını çizen Bahçeli, “Sizler karanlık kampanyaya aldanmayarak MHP’ye evet dediniz. Sizler zalimlere boyun eğmeyerek MHP’ye evet dediniz. Sizler kararlama senaryolarına aldırmadan MHP’ye evet dediniz. Biliniz ki desteğiniz boşa çıkmayacaktır.” şeklinde konuştu.

Bahçeli’nin Dumlupınar programlarına MHP Genel Başkan Yardımcısı Şevkat Çetin, Milletvekilleri Prof. Dr. Alim Işık, Milletvekilleri Sadir Durmaz, Oktay Öztürk, Mustafa Halaçoğlu, Ruhsar Demirel, Celal Aydın, İsmet Büyükataman’ın yanı sıra Kütahya İl Başkanı Erol Alpertürk ve parti yöneticileri katıldı.

Kütahya programı sona eren MHP Genel Başkanı Bahçeli, karayolu ile Kütahya’dan ayrıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER