ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 22:29

Mezuniyet töreninde evlilik teklifi


Fırat Üniversitesi (FÜ) Veteriner Fakültesi'nden mezun olan bir öğrenci, düzenlenen mezuniyet töreninde kürsüye çıkarak Ukraynalı kız arkadaşına evlilik teklifinde bulundu. Teklifi kabul edilen genç veteriner, Türkiye ve Ukrayna'da düğün yapacaklarını söyledi.

Kültür Park'ta düzenlenen törende yapılan konuşmaların ardından kürsüye çıkan yeni mezun Tahir İsa Ünlü (25), Ukraynalı kız arkadaşı İrina Boiko'yu (25) yanına çağırdı. Yanına gelen arkadaşının önünde diz çöken Ünlü, İngilizce ve Türkçe olarak evlilik teklifinde bulundu. Ünlü, arkadaşından evet cevabını aldı.

Gazetecilerin ilgi gösterdiği çift, Alaska'da tanıştıklarını ve zaman zaman Ukrayna ve Türkiye'de bir araya geldiklerini söyledi.

Mezuniyetinde evlilik teklifi fikrinin güzel olacağını düşündüğünü anlatan Ünlü, "Çok heyecanlıydım, konuşamadım zaten. Kız arkadaşım da hep sürpriz olsun diyordu. Ailemin desteğiyle de böyle bir teklifte bulundum. İlk önce Osmaniye'de düğün yapacağız. 13 Ekim'de de Ukrayna'da düğün yapmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Boiko ise çocukları için bu olayın çok güzel bir anı olacağını dile getirdi.

Mezuniyet töreninde 120 öğrenci diplomalarını alarak mezun oldu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER