ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 21:44

Mezuniyet töreninde arkadaşına evlenme teklifinde bulundu


Elazığ Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi 123 öğrencisini mezun etti. Mezuniyet törenine damgasını vuran olay bir öğrencinin Ukraynalı kız arkadaşına evlenme teklifinde bulunup, 'evet' cevabını alması oldu.

Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi mezuniyet töreni Üniversite Kültür Park alanında gerçekleştirildi. Mezuniyet programına Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbettin Demirdağ, akademisyenler, veterinerlik fakültesi öğrencileri, aileler, vatandaşlar katıldı. Törende Rektör Prof.Dr. Kutbettin Demirdağ mezun olacak öğrencilere teşekkür edip bundan sonra ki hayatlarında başarılar diledi.

Kutlama esnasında ilginç bir an yaşandı. Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi son sınıf öğrencilerinden İdris Ünal diz çökerek kız arkadaşı Ukraynalı İrina Boiki'ye tören alanında evlenme teklif eti. Bir anda evlenme teklifi alan İrina neye uğradığına şaşırdı. İngilizce ve Türkçe olarak İdris'e 'evet' diye karşılık veren İrina daha sonra İdris'in boynuna sarıldı. Çift mutlu bir şekilde sahneden indi.

Ünal, İrina ile Alaska'da tanıştıklarını belirtti. Önlümüzde ki Eylül ayında Türkiye'de, Ekim ayında Ukrayna'da düğün yapacaklarını ifade eden Ünal, zamanın neyi göstereceğini bilmediklerini fakat, Türkiye'de yaşamayı düşündüklerini kaydetti. İrina ise, Ünal'a güvendiğini ve bügün diz çökerek kendisine yüzük takmasının sürpriz olduğunu ifade etti.

Tören yemin töreni ve kep atma merasimi ile son buldu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER