ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 13:56

Mezarlıkta yaşlı ve engellilere araç imkanı

Mezarlıkta yaşlı ve engellilere araç imkanı


Erzincan Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ve bayram gününde yaşlı ve engelli vatandaşlara araç imkanı sunuyor. Kurban Bayramı sebebiyle eş, dost ve akraba ziyaretinde bulunmak üzere Terzibaba Mezarlığı'na gelen yaşlılar ve engelli vatandaşlar, mezarlıkta görevli personel tarafından karşılanarak, istekleri doğrultusunda akülü veya aküsüz engelli araçları ile mezarları ziyaret ediyor. Bir görevlinin refakat ettiği mezar ziyaretinde, yaşlılar ve engelliler bu ziyaretlerini yorulmadan ve kolaylıkla tamamlıyor.

Mezar ziyaretine gelen yaşlı ve engelliler için yeni bir hizmet başlatan Erzincan Belediyesi ekipleri, onlar için akülü ve aküsüz engelli aracı tahsis etti. 5 adet akülü ve 5 adet aküsüz aracı yaşlılar ve engellilere tahsis eden Erzincan Belediyesi, her araç için bir tane de görevli personel bulunduruyor. Şehir merkezinden ücretsiz otobüslerle Terzibaba Mezarlığı'na gelen vatandaşlar, burada danışmaya müracaat ederek araçları tahsis edebiliyor. Akülü ya da aküsüz araçlardan istifade eden vatandaşlar, istekleri doğrultusunda görevli personelle ya da kendi akrabaları ile mezar ziyaretlerini gerçekleştiriyor.

YAŞLI VE ENGELLİLER ÇOK MEMNUN

Terzibaba Mezarlığı'nı bayram sebebiyle ziyaret ettiğini söyleyen 55 yaşındaki engelli Ömer Korkmaz, “Bayram dolayısıyla mezarlarımızı ziyarete geldik Terzibaba Mezarlığı'na. Belediyemiz, böyle bir araç temin etmiş, mezarları gezmekte zorlanıyorduk engelli olduğumuz için. Sağ olsunlar bir de yanımıza hizmetli, görevli arkadaş verdiler. Çok memnunuz. Mezarlarımızın başına gitmek için engelli olduğumuz için zorlanıyorduk. Şimdi rahatlıkla gidebiliyoruz ve dolanabiliyoruz.” dedi.

Akülü araç ve bir görevli nezaretinde mezarlık ziyaretini gerçekleştiren 83 yaşındaki Sabri Demir, “Geldim Terzibaba’ya, gezemiyordum, yürüyemiyordum, belediyenin arabası var. Beni arabaya bindirdiler, gezdirdiler. Allah razı olsun.” açıklamasında bulundu.

ÇAKIR: ENGELLERİ ORTADAN KALDIRIYORUZ

Yapılan hizmetle ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Yüksel Çakır ise “Erzincan Belediyesi Asri Mezarlığı, bilindiği üzere çok planlı, düzenli, ara yolları ve sokakları tertiplenmiş olan bir mezarlık. Burada ziyarete gelen kardeşlerimiz içerisinde özellikle yürümede zorluk çeken veya herhangi bir engeli olan kardeşlerimizin, diledikleri yerde ziyaretlerini yapabilmeleri adına yeni bir hizmet veriyoruz ve bu hizmetle birlikte inşallah burada kardeşlerimiz, girişte danışmaya başvurdukları zaman, refakatçi eşliğinde veya refakatsiz şekilde mezarlığın diledikleri yerlerine bu araçlarla ulaşabilecekler. Böylelikle onların bir engelini daha ortadan kaldırmış olacağız.” şeklinde konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER