ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 10:58

Mezarlıklarda kış hazırlıklarını sürdürüyor

Mezarlıklarda kış hazırlıklarını sürdürüyor


Erzincan Belediyesi Mezarlık Müdürlüğü ekipleri, Terzibaba Mezarlığı'nda kış bastırmadan mezar kazım işlerini tamamlandı.

Kış aylarında toprağın donması yüzünden ancak iş makinesi yardımı ile kazı yapabildiklerini anlatan Terzibaba Mezarlık Müdürü Murat Uslu, kış öncesi toplam 100 mezar kazımı yaparak kışa hazırlandıklarını belirtti. Kış aylarında aşırı buzlanma ve don etkisi ile toprağı sadece iş makinesi yardımı ile kazılabildiklerini anlatan Terzibaba Mezarlık Müdürü Murat Uslu, 30 dönümlük mezarlıkta 16 bin kayıtlı mezar bulunduğunu dile getirdi. Yılda ortalama 350 kadar defin olayı gerçekleştiğini Erzincan’da, kış ayları için 100 mezarın hazır tutulacağını belirten Mezarlık Müdürü Murat Uslu, “Erzincan Belediyesi olarak kış aylarına hazırlık yapıyoruz. Erzincan karasal bir iklime sahip. Don ve buzlanma nedeni ile kışın mezar açmak zor oluyor. Şimdiden iş makineleri ile 100 mezar kazarak hazırlıklarımızı tamamlayacağız." açıklamasında bulundu.

Mezarlık Müdürlüğü ekipleri, iş makineleri ile kazılan mezarlarda gerekli düzeltmeleri yaparak, kışa hazır hale getiriyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER