ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2013 Pazartesi 13:41

Meyve üreticileri Aydoğan’la devam dedi

Meyve üreticileri Aydoğanla devam dedi


Bursa Mudanya'da 5 yıldır Meyve Üreticileri Birliği başkanlığını yapan Fazlı Aydoğan 4 yıllığına yeniden göreve seçildi.

727 üyesi ile faaliyet gösteren birliğin genel kurulu Belediye İş Merkezi’ndeki hizmet binasında yapıldı. Divan başkanlığını 150 sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Ali Yıldız’ın yaptığı genel kurulda, faaliyet ve denetim raporları okunup ibra edildi. 2013 yılı tahmini bütçesi ise 38 bin TL olarak belirlendi.

Üye aidatlarını ödemeyenlerin birlik üyeliğinden çıkarılması reddedilirken, üye giriş aidatları ile yıllık aidatlar 70 TL’den 100 TL’ye çıkarıldı. Genel kurulda ayrıca ilçede oluşturulacak yeni pazar yerleri noktasında yönetim kuruluna kredi alımı için yetki verildi. Üyeler, birlik başkanına asgari ücretin iki katı tutarında huzur hakkı verilmesini kararlaştırdı.

Tek listeyle yapılan seçimlerde Fazlı Aydoğan başkanlığındaki yönetime Nejdet Mecit, Mustafa Esen, Zekai Samast ve Ünal Koşucu seçilirken, Orhan Kaynar, İbrahim Turan ve Ali Özcan ise yeni dönemde Denetleme Kurulu’nu oluşturdu. Aynı zamanda Merkez Birlik Delegeliği’ne de seçilen Birlik Başkanı Fazlı Aydoğan, yeni dönemde de ortakların gösterdiği güveni boşa çıkarmayacak çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER