ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 15:54

MEVKA 2013 yılı mali desteklerini açıkladı


Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) 2013 Mali Destek Programlarını tanıttı. Konya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü'nde yapılan tanıtım toplantısında destek limitleri, son başvuru tarihleri, amaç ve öncelikleri açıklandı.

MEVKA Program Yönetim Birimi uzmanlarından O. Fatih Yalçın, yaptığı tanıtım sunumunda, 2013 Mali Destek Programları kapsamında 14 milyon TL destekten faydalanmak isteyecek KOBİ statüsündeki işletmeler, kooperatif ve birliklerin müracaat edebileceğini açıkladı. Yalçın otomotiv, makine imalatı, savunma sanayi ve yenilenebilir enerji sektörlerinden yapılacak başvurulara maliyetlerin yüzde 50 oranında destek sağlanacağını belirtirken, turizme yönelik yatırımlara proje başına bütçesinin yüzde 75 oranında destek verileceğini kaydetti. "2023'te Konya'nın 15 milyar dolarlık ihracat yapması hedefleniyor. Konya bu hedefe ihraç mallarının niteliğini geliştirmesiyle ulaşabilir." diyen Yalçın, Konyanın 2023 hedefine ulaşmasında turizmin de önemli katkısı olması gerektiğini vurguladı. Yalçın, 2023'te 10 milyon turist ve 5 milyar dolar gelir hedefi bulunduğunu hatırlattı ve "Alternatif turizm konusunda potansiyeli bulunan Konya ve Karaman'da turistlerin konaklama sürelerinin uzatılması; turizm faaliyetlerinin de kış turizmi yayla turizmi, sağlık turizmi, kırsal turizm gibi çeşitlendirilmesi gerekmektedir.'' diye konuştu.

Konya ve Karaman'ın ekonomik rekabet gücünün artırılması için hazırlanan mali destek programı başvuruları 03 Ocak 2013-12 Mart 2013 tarihleri arasında, turizme yönelik küçük ölçekli mali destek programları başvuruları 03 Ocak 2013-13 Mart 2013 tarihleri arasında her gün mesai saati bitimine kadar yapılabilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER