ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 13:58

Meteoroloji'den soğuk uyarı


 Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre hava sıcaklığı İç ve batı bölgelerde 4 ila 10 derece azalacak. Türkiye'nin güney, iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli rüzgarla birlikte toz taşınımı bekleniyor. Antalya'nın doğu kesimleri, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Karadeniz ile Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevrelerinde ise kuvvetli yağış bekleniyor. Olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli olunması istendi.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin büyük bir bölümünde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Antalya'nın doğu kesimleri, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Karadeniz ile Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Kıyı Ege ve Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında güneyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor. Türkiye'nin güney, iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli rüzgarla birlikte toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 4 ila 10 derece azalacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar; genellikle güney ve güneybatı, Türkiye'nin güneydoğu kesimleri ile zamanla kuzeybatı kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında güneyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Antalya'nın doğu kesimleri, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Karadeniz ile Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, Su baskını, Ulaşımda aksamalar vb.) ilgilerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Rüzgarın Kıyı Ege ve Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor. Kuvvetli güneyli rüzgarlarla birlikte güney, iç ve doğu kesimlerde toz taşınımı da beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Çatı Uçması, ağaç, direk ve tabelaların devrilmesi, görüş mesafesinde ve hava kalitesinde azalma, çamur şeklinde yağışlar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması istendi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER