ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 15:39

Meslektaşları, gazeteci İsmail Güneş’i unutmadı

Meslektaşları, gazeteci İsmail Güneşi unutmadı


Basında sansürün kaldırılışının 105. yıl dönümü nedeniyle kutlanan 24 Temmuz Basın Bayramı’nda, meslektaşları, helikopter kazasında hayatını kaybeden Gazeteci İsmail Güneş’i unutmadı. Gazeteciler, meslektaşlarının katillerinin bulunmasını istedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte, 2009 yılında helikopter kazasında şehit olan İHA muhabiri İsmail Güneş’in Yukarı Tekke Mezarlığı’nda bulunan kabrini ziyaret eden gazeteciler, bir kez daha kazanın aydınlatılmasını istedi. Eski meslektaşı Murat Çetintaş’ın Yasin-i Şerif okumasıyla başlayan programda, Sivas Müftülüğü Personel Şube Müdürü İlhami Şahin’in duasıyla ellerini semaya kaldıran gazeteciler, merhum meslektaşları için dua etti. Programa Belediye Başkanı Doğan Ürgüp de katıldı.

Başkan Ürgüp, yaptığı konuşmada, İsmail Güneş ve aynı kazada hayatını kaybeden yol arkadaşlarına Allah'tan rahmet dileyerek, “Mekânları Cennet, ruhları şad olsun. Önemli olan, onların emanetlerine, geride bıraktıklarına sahip çıkmamız, bunları koruyup kollamamızdır.” dedi.

“KATİLLERİ BİR AN ÖNCE BULUNMALI”

Uzun yıllar İsmail Güneş ile yan yana çalışan Hakikat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Deliktaş ise İsmail Güneş ile ilgili her şeyin söylendiğine işaret ederek, tek isteklerinin artık katillerinin bulunması olduğunu vurguladı. Deliktaş, şöyle dedi: “Gazeteci İsmail Güneş’in mezarı başındayız, onunla ilgili ne varsa her şeyi söyledik, anlattık. 5 yıl sonunda yine şunu talep ediyoruz. Bu helikopter kazasına kim vesile olduysa, kazadan sonra İsmail Güneş’i saatlerce orada ayağı ve çenesi kırık vaziyette kim yardım beklettiyse katil ya da katilleri her kimse bir an önce yakalanıp, ortaya çıkarılıp, kamuoyu önünde kamu vicdanını rahatlatacak şekilde cezalandırılmasını bekliyoruz. Tek dileğimiz, tek isteğimiz bir an önce bu katillerin ortaya çıkarılmasıdır.”

Eski meslektaşı Murat Çetintaş ise basın bayramında birlikte mesai harcadığı İsmail Güneş’in kabrine gelerek onu unutmadıklarını göstermek istediklerini belirterek, “Ruhu şad olsun diye dualarımızı okuduk. Allah bütün basın şehitlerinin mekânını Cennet eylesin. Cenab-ı Hak bu acıları bir daha yaşatmasın.” şeklinde konuştu.

Gazeteciler, İsmail Güneş ile aynı kazada yaşamını yitiren BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı ile belediye meclisi üyesi adayı Murat Çetinkaya için de dua etti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER