ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 22:25

"Mesire alanlarına atılan cam şişeler yangın riski oluşturuyor"

"Mesire alanlarına atılan cam şişeler yangın riski oluşturuyor"


Çorum Belediyesi, vatandaşların daha sağlıklı ve temiz bir ortamda piknik yapmalarını sağlamak amacıyla alanlarında temizlik çalışmaları yapıyor. Bazı vatandaşların şişeleri piknik yerlerine gelişigüzel atmalarının temizlik çalışmalarını da olumsuz etkilediğini belirten yetkililer, şişelerin ayrıca orman yangını riskini de arttırdığını belirtti.

        Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Bahabey Çamlığı mesire alanındaki çalışmasını yerinde inceledi. Gördüğü manzara karşısında üzüldüğünü belirten Candan, Çorum'un temizlikte marka bir şehir olduğunu dile getirdi. Candan, piknik yapan vatandaşların çevreyi kirletmeleri konusunda daha titiz davranmalarını istedi.

        Çorum'un temizlikteki imajını daha da güçlendirmek için belediye olarak temizlik alanında ciddi yatırımlar yaptıklarını dile getiren Candan, ''Bahabey Çamlığı hafta sonu çok kullanılan mesire alanlarımızdan bir tanesidir. Buraya pikniğe gelen vatandaşlarımızdan bazıları burada temizlik konusunda titiz davranmamışlar. Çorum'un temizlikteki imajının bozulmaması için vatandaşlarımızdan ambalaj atıklarını, piknik sonrasında mesire alanları çevresinde bulunan belediyemize ait çöp konteynerlere koymalarını istiyoruz.'' dedi.

        Çorum halkını çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet eden Candan, şunları kaydetti: ''Mesire alanlarımızda özellikle cam şişeler sıkıntı oluşturuyor. Şişeler güneş ışınlarının yansıması neticesinde orman yangınlarına neden oluyor. Piknik sonrası cam şişeleri ve çöpleri mesire alanlarında bırakmayıp çöp konteynerlerine atmak lazım çevre duyarlılığı önemli bir konudur.''

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER