ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 14:44

Mesir Festivali’ne destek olanlara plaket

Mesir Festivaline destek olanlara plaket


Manisa İl Genel Meclisi (İGM), 473. Uluslararası Manisa Macunu Festivali’ne desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Cengiz Ergün, İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse ve Manisa'yı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık’a teşekkür plaketi verdi. Plaketleri, İGM Başkanı Hayrullah Solmaz takdim etti.

İGM toplantı salonundaki ödül törende konuşan Başkan Ergün, Manisa’nın herkesin ortak noktası olduğunu söyledi. İlin hem yerelde hem ulusalda hem de uluslararası boyutta tanınabilirliği noktasında herkesin bir Manisalı olarak üzerine düşen görevler olduğunu dile getiren Ergün, “Bizler de içinde bulunduğumuz bu konjonktürde, bu görevlerde bunu yapabilme çaba ve gayreti içinde olduk. Bundan sonraki süreçte de oluşumun içinde olacağız. Festivalin en iyi şekilde geçmesi, Manisa’nın tanıtımı ve daha ön plana çıkarılması konusunda verilen desteklerden dolayı teşekkür ediyordum.” dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Karaköse de İGM’nin son yıllarda Manisa’nın kültür ve turizm alanında bir marka olması için büyük katkı yaptığını söyledi. Aynı desteği Mesir Festivali’ne de verdiğini dile getiren Karaköse, böylece festivalin, UNESCO Somut Olmayan Kültür Mirası Listesi’ne girmesinin daha da kolaylaştığını kaydetti. Karaköse, her şeye rağmen festivalin dünya mirası olarak marka olma yolunda kendisini ispatladığını ifade etti.

Dernek Başkanı Tanık da Manisa’nın ve Mesir Festivali’nin her geçen yıl büyüdüğünü söyledi. Son yıllarda İGM ve belediyenin mesiri sahiplenmesi ve verdiği desteklerin bir Manisalı olarak kendisini çok mutlu ettiğini belirten Tanık, “Hepimiz görevlerimizde gelip geçiciyiz. Bu geleneği hep birlikte yaşatmayı arzu ediyorum. Sosyal etkinlikte Manisa ve mesir ön planda olmalı. Mesir, Manisa için çok iyi bir tanıtım konusu. Gittiğimiz yurtdışı fuarlarında çokilgi çekiyor.” şeklinde konuştu.

İGM Başkanı Solmaz ise festivalin her yıl artan bir coşku ve heyecanla yapıldığını söyledi. Amaçlarının, gelecek nesillere aktarmak ve yıllarca devam etmesini sağlamak olduğunu ifade etti. Manisa’nın 2014’teki yerel seçimlerde büyükşehir olacağını hatırlatan Solmaz, “Bu yüzden İGM kapanıyor, bir dahaki festivalde olmayacak. Önümüzdeki yıl festival, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleencek.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER