SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Aralık 2014 Cumartesi 10:12

Mesailerine iş makinesi kepçelerinde gidiyorlar

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/meric-ve-tunca-alarm-veriyor-1480164-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/meric-ve-tunca-alarm-veriyor-1480164-622x360.jpg
Mesailerine iş makinesi kepçelerinde gidiyorlar

Edirne'de, Karaağaç Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, nehir taşkınları nedeniyle iş makinelerinin kepçeleri ve askeri araçlarla taşınıyor.


Edirne'de, Karaağaç Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, nehir taşkınları nedeniyle iş makinelerinin kepçeleri ve askeri araçlarla taşınıyor.

Tunca ve Meriç nehirlerin taşması sonucu Karaağaç'a ulaşımın sağlandığı tarihi köprüler, üzerlerinde su birikmesi nedeniyle dün geceden itibaren trafiğe kapatıldı. Karaağaç'ta yaşayan ve iş yerlerine gidecek vatandaşların taşınması, iş makineleri ve askeri kamyonlarla sağlanıyor.

Karaağaç'tan, iş makinelerinin kazma işlemi için kullanılan mekanizmasına bindirilen mahalle sakinleri, su birikintilerini geçtikten sonra Tunca Köprüsü başında indiriliyor ve buradan yollarına devam ediyor.

Zorlu yolculuk yaşayan vatandaşlar, taşkın olayına bir an evvel çözüm bulunmasını istedi.

- Meriç Nehri'nin debisi gitgide artıyor

Meriç Nehri'nin debisi, dün akşam yapılan ölçümlere göre saniyede 50 metreküp arttı ve bin 457 metreküp seviyesine ulaştı. Bu nedenle nehir suları, Karaağaç Mahallesi'ni ikiye bölen Lozan Caddesi'nin Kent Ormanı mevkisinde yoldan akmaya başladı. Söz konusu bölgedeki pek çok işletme ve tarım arazisi, su altında bulunuyor.

Nehrin debisinin pik durumunda olduğu ve bundan sonra düşüş beklendiğini öğrenildi.

Tunca ve Meriç köprülerinin kapalı olması nedeniyle Pazarkule Sınır Kapısı'nda işlem yapılamıyor. Yunanistan'a giriş ve çıkışlar, İpsala Sınır Kapısı'ndan sağlanıyor.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Denizciler, bedelli askerliğe başvuru süresinden muzdarip

SONRAKİ HABER

Örgütün elinden özgürlüğe kaçtı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.