ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Aralık 2013 Pazartesi 17:17

Mersin'de istihdama yönelik iki projede imzalar atıldı


Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark), İş-Kur İl Müdürlüğü ve Toros Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilecek olan iki ayrı projenin protokolü imzalandı.

Bilişim ve teknoloji alanında girişimci ve kalifiye eleman yetiştirmeyi amaçlayan projelerin protokol imza törenine Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayyar Şen, Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz ve İş-Kur İl Müdürü Mustafa Kutlu katıldı.

Vali Güzeloğlu imza töreninde yaptığı konuşmada, üniversitelerin kentin kalkınmasına yaptığı katkılara dikkat çekti.

Bugün bununla ilgili 2 protokolü imzaladıklarını anlatan Güzeloğlu, "Birincisi, İş-Kur İl Müdürlüğü ve Teknopark arasında gerçekleşecek. Teknopark firmalarına işbaşı eğitim anlamında katkı sağlamayı amaçlayan bir proje. Diğeri de Teknopark ile üniversitemiz arasında çalışan firmalarda üniversite öğrencilerimizin bilişim ve yazılım alanında hem çalışması, hem bir ücret alması hem de şimdiden alanında uzmanlaşmasını sağlayacak proje." diye konuştu.

İş-Kur İl Müdürü Mustafa Kutlu ise kurum olarak il genelinde istihdamı arttırmaya yönelik çalıştıklarını ifade ederek, bu ve benzer projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini kaydetti.

Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz da Vali Güzeloğlu'nun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanlığına geldiği andan itibaren çalışmalarının büyük bir ivme kazandığını ifade etti.

Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayyar Şen ise üniversitenin kentle bütünleşmesini gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirtti. Şen, Mersin’in gelişmesine katkı sağlayacak her türlü çalışma ve çabanın içerisinde bulunmaktan mutluluk duyacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından karşılıklı imzalar atılarak protokol gerçekleştirildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER