ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 01:09

Mersin'de 'Gezi Parkı' eylemleri


Mersin’de, Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek veren bir grup, sloganlar atarak yürüyüş yaptı. Protestocularla polisler arasında gerginlik yaşandı.

Yenişehir ilçesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde toplanan yaklaşık 100 kişi, dün akşam saatlerinde yürüyüşe geçti. 16. Cadde üzerinde yürüyüşü sürdüren kalabalık, hükümet aleyhine sloganlar attı. Barikat oluşturan Çevik Kuvvet ekipleri, eylemcilerin daha fazla yürümesine izin vermedi. Bunun üzerine küçük gruplara bölünen eylemciler yürümeye devam etti. 1. Cadde'ye yönelen grubun önü polis tarafından yine kesildi.

Bu sırada eylemcilerden biri taşkınlık yapmaya başladı. Protestocu genç, alışveriş sepetini fırlatıp polislere hakaret etti. Polislerin uyarısına aldırmayan eylemci, kaldırımdaki araçların üzerine çıkarak taşkınlık yapmayı sürdürdü. Bunun üzerine bir polis, aracın üzerindeki eylemciyi adeta uçarak yakaladı. Yaşanan kısa süreli arbede sonrası genç gözaltına alındı. Basın mensupları ile polisler arasında da tartışmalar yaşandı.

Yapılan görüşmeler sonunda kalabalığın Forum Alışveriş Merkezi'nin önüne kadar yürümesine izin verildi. Bir süre daha eylemlerini sürdüren kalabalık, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. Toplam 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER