ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2013 Salı 13:09

Mersin Büyükşehir Akdeniz Oyunlarına hazır


Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Akdeniz Oyunları’nda kullanılacak spor tesislerine bağlanan yolların eksik kalan asfaltlama işlemini tamamladığı bildirildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan yaptığı açıklamada Kocavilayet yolu üzerindeki Macit Özcan Spor Tesisleri’nin kuzeyinde yer alan caddenin asfaltlama ve kaldırım döşeme çalışmasının tamamladığını belitti. Özcan, "Şu an itibariyle, Akdeniz Oyunları için kullanılacak olan spor tesislerine bağlanan tüm yolların asfaltlama, ağaçlandırma, ışıklandırma ve kaldırım çalışmaları tamamlanmış durumdadır” ifadesini kullandı.

Son 3 aydır Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı tüm ekiplerin tamamen Akdeniz Oyunları için açılan bağlantı yollarının asfaltlama ve kaldırım çalışmasına yoğunlaştığını kaydeden Özcan şöyle devam etti: “Çok şükür bu süre içerisinde üzerimize düşen görevi zamanında yetiştirdik ve Akdeniz Oyunları’na az bir süre kala hazır hale getirdik. Bazı yolların açılması için gerekli olan istimlak bedelleri de dahil olmak üzere bu yollar için 10 milyon liranın üzerinde bir harcama yaptık. Ancak yeni açılan yollar ve Mersin’in bütün caddelerindeki asfaltın estetik görünümü, kentimize olumlu bir hava kattı.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER