ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 21:43

Merdiven altı asansör imalatçılarıyla mücadele edilecek

Merdiven altı asansör imalatçılarıyla mücadele edilecek


Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, merdiven altı asansör montaj ve bakım firmalarıyla mücadele edeceklerini söyledi. Güvenli Kent Güvenli Yaşam Projesi kapsamında yapılacak asansör denetimlerinde Gürkan, elde edilecek verileri kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti.

MMO Samsun Şubesi’ni düzenlediği 2013 yılının ilk Asansör Sektör Toplantısı yapıldı. Oda binasında gerçekleşen toplantıya Samsun Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Bafra, Canik, İlkadım, Tekkeköy, Ondokuzmayıs Belediyeleri yetkilileri, asansör montaj ve bakım firma yöneticileri katıldı. Toplantıda sektörün sorunları, asansörlerin yıllık periyodik kontrollerinde izlenecek modeller hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Asansör Sektör Toplantısı ile ilgili açıklamada bulunan MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan, Canik, İlkadım, Ondokuzmayıs ve Tekkeköy belediyeleri ile Asansör Kontrol Merkezi arasında protokollerin imzalanarak yürürlüğe girdiğini kaydetti. Bafra, Çarşamba ve Havza Belediyeleri ile protokollerin imzalanma aşamasına gelindiğini ifade eden Gürkan, “Yapılacak olan kontrollerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, yerel yönetimler ve asansör sektörü ile birlikte hareket edeceğiz. Kontrollerin yanı sıra 2012 yılında olduğu gibi merdiven altı asansör montaj ve bakım firmalarıyla da mücadele edeceğiz. Güvenli Kent Güvenli Yaşam Projesi doğrultusunda yapılacak olan denetimlerde elde edilecek verileri de kamuoyuyla paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER