ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 23:59

Merdan Yanardağ Bodrum'da gözaltına alındı

Merdan Yanardağ Bodrumda gözaltına alındı


Ergenekon davası nedeniyle tutuklama kararı olan Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ Muğla'nın Bodrum ilçesi Yalıkavak beldesinde gözaltına alındı.

Ergenekon davası kapsamında hakkında tutuklama kararı olduğu öğrenilen Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ bugün akşam saatlerinde Yalıkavak beldesinde tatil için kiraladığı evde polis ekiplerince gözaltına alındı. Bodrum ilçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Yanardağ'ın sabah saatlerinde mahkemeye sevk edilerek hakim karşısına çıkarılacağı belirtildi.

Yanardağ'ın avukatı Muğla Baro Başkanı Mustafa İlker Gürkan, Yanardağ'ın Yalıkavak da tatil için bulunduğu evde polis ekiplerince gözaltına alındığını ifade ederek "Sayın Merdan Yanardağ Yalıkavak'da bir sitede bir evde kalıyormuş. bu haber alınmış kolluk kuvvetleri tarafından. Kolluk kuvvetleri oraya gitmiş ve kendisini 13. Ağır ceza mahkemesinin yakalama kararını tebliğ etmişler ve karakola davet etmişler. Merdan Yanardağ'da bu davet icabet ederek karakola gelmiş. Ergenekon davası olarak bilinen hükümle birlikte Merdan beye de yakalama kararı bildirilmiş. Milletvekili Durdu Özbolat'la da görüştüm. Durdu Özbolat Yurt gazetesinin sahibi bilgi almak istedi ve durumu ona aktardım. Merdan Yanardağ'ın fiziki görünümünde de hiç bir değişiklik yoktur." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER