ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2017 Cumartesi 15:16

Merasim Sokak şehitleri anıldı

Merasim Sokak şehitleri anıldı

ASİMSen, SİMESen ve SavdesSen üyeleri, geçen yıl Merasim Sokak'ta düzenlenen bombalı terör saldırısında şehit olan 29 kişi için anma töreni düzenledi


Askeri İş Yerlerinde Görevli Kamu Çalışanları Sendikası (ASİM-Sen), Sivil Memurlar Sendikası (SİME-Sen) ile Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası (Savdes-Sen) üyeleri, geçen yıl Merasim Sokak'ta düzenlenen bombalı terör saldırısında şehit olan 29 kişi için anma töreni düzenledi.

Sendika üyeleri, terör saldırısının birinci yılı nedeniyle saldırının düzenlendiği Merasim Sokak'a gelerek karanfil bıraktı. Şehitler için dua edilmesinin ardından İstiklal Marşı okuyan sendika üyeleri terörü lanetledi.

- Merasim Sokak saldırısının üzerinden bir yıl geçti

Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve askeri lojmanların yakınındaki Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında meydana gelen patlamanın üzerinden bir yıl geçti. 17 Şubat 2016 akşamı saat 18.30 sıralarında, İsmet İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokak üzerinde seyreden 2 servis aracına bomba yüklü bir otomobille gerçekleştirilen saldırıda 29 kişi hayatını kaybederken 61 kişi yaralanmıştı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER