ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 13:30

Memurlar Vakfı 'Gül Gecesi' düzenledi


Memurlar Vakfı (MEVA) Sincan Şubesi, Kutlu Doğum programı düzenledi. Samanyolu Yusuf Tanık İlköğretim Okulu konferans salonundaki “Gül Gecesi” adlı programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sinevizyon gösterimiyle Hz. Muhammed (SAV)'in anlatıldığı program, hafızlar H.İbrahim Bal, Ömer Erdem ve Resul Bozkurt’un Kur'ân okumasıyla.

Daha sonra eğitimci yazar Mustafa Arslan, “Efendimiz ve Ecdat” konulu konferasında, ashabın ve ecdadımızın Peygamber sevgi ve saygısını anlattı. Türk Tasavvuf Musiki sanatçısı Adil İslamoğlu'nun seslendirdiği ilahiler eşliğinde yapılan sema gösterisi de büyük beğeni topladı. Programda ayrıca Kutlu Doğum Haftası’nda Hz. Muhammed (SAV) için okunan hatim ve salavatların duası İbrahim Arpacı tarafından yapıldı. Ardından özel sandukayla salavatlar eşliğinde getirilen Sakal-ı Şerîf'i görmek için uzun kuyruklar oluşturudu.

Programa MEVA Sincan Şube Başkanı Erdoğan Avcu, Yönetim Kurulu üyeleri, MEVA Tarım ve Ormancılık ve Yerel Yönetimler Kulübü üyeleriyle diğer vatandaşlar katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER