ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 15:38

Memurlar, Çanakkale gezisi düzenledi

Memurlar, Çanakkale gezisi düzenledi


Kırıkkale Memurlar Derneği, üyelerine Çanakkale gezisi düzenledi.

Yaklaşık 50 kişilik memur grubu, rehber eşliğinde Çanakkale Savaşları'nın yapıldığı alanları gezerek şehitlerin ruhuna dualar okudu. Memurlar, doğal ve kültürel değerlerin yanı sıra Birinci Dünya Savaş tarihi açısından büyük önem taşıyan ve Türk ordu birliklerinin dünyayı şaşırtan cesaret ve kahramanlıklarının sergilendiği Gelibolu Yarımadası'nı gezme şansını yakaladı. Memurlar, gözyaşları içinde gezdikleri şehitliklerde doğu, batı, güney ve kuzeyden gelen insanların Çanakkale’de aynı mezarlıklarda yan yana yattıklarına şahit olduklarını belirtti.

Çanakkale anlatılması zor bir mücadele olduğunu ifade eden Memurlar Derneği Başkanı Ayhan Sıdar, "Çanakkale’de 250 bine yakın vatan evladımız çok zor şartlarda mücadele edip savaşmışlar, destanlaşmışlar ve şehit düşmüşlerdir. Bize sabır ve mücadele ile nelerin başarılabileceğini ifade etmişlerdir." dedi.

Ziyaret sırasında Çanakkale şehitlerinin bu cennet vatan uğruna nasıl mücadeleler verdiğini daha iyi anladığını ifade eden memur Sadık Köksal da "Adeta o kutsal mücadeleleri içimizde hissettik. Kutsal vatan topraklarının kıymetini bir kez daha anlama fırsatı bulduk." diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER